Дослідження, яке допомагає пізнати витоки архітектурної школи Львівської політехніки

Кафедра дизайну архітектурного середовища ІАРД
«Генеза та розвиток архітектурної школи Львівської політехніки»
Монографія «Генеза та розвиток архітектурної школи Львівської політехніки» завідувача кафедри дизайну архітектурного середовища професора Віктора Проскурякова у співавторстві з колишньою аспіранткою ІАРД, дослідницею Оксаною Пасічник присвячена комплексному історичному дослідженню архітектурної освіти та зокрема, генези й діяльності архітектурної школи Львівської політехніки від середини ХІХ ― до кінця ХХ століття. Праця базована на систематизації та узагальненні наукових публікацій, архівних матеріалів, анкетуванні та співбесідах із освітянами. Така джерельна база уможливила вивчення передумов виникнення школи і допомогла охарактеризувати основні історичні етапи її розвитку. Науковці встановили зв’язок між архітектурною освітою та практичною діяльністю випускників архітектурної школи Львівської політехніки та їх внесок у розвиток архітектури Львова та України. Віктор Проскуряков завершує роботу над написанням дослідження, яке охоплює розвиток архітектурної школи нашого університету в ХХ ― початку ХХІ століття.