Автор мелодії пісні «Ой у лузі червона калина» навчався на інженерному факультеті Вищої політехнічної школи у Львові

За матеріалами газети «Україна молода»
Пам’ятник Степану Чарнецькому в Шманьківцях на Тернопільщині

Майстром жовнірської тематики називали Степана Чарнецького, який народився 21 січня 1881 року в селі Шманьківці тепер Чортківського району Тернопільської області.

Початкову освіту здобув у місті Станіславові (нині Івано-Франківськ). Далі була львівська гімназія та реальна школа, потім – інженерний факультет Вищої політехнічної школи (нині – Національний університет «Львівська політехніка»). Деякий час працював за спеціальністю – інженером, помічником начальника дільниці на залізниці.

Проте з юних років Степана вабив світ мистецтва, він був усебічно обдарованою особистістю. Під псевдонімом Тиберій Горобець писав поезії, новели та фейлетони. Крім того, вабив світ театру: він був художнім керівником і режисером «Руської Бесіди» – першого українського професійного театру, що діяв у Львові з 1864 року.

І все-таки в історію Степан Чарнецький увійшов як автор мелодії пісні «Ой у лузі червона калина», яка з часом стала неофіційним гімном українців.

Повний текст матеріалу – на сайті газети «Україна молода».