Антоні-Мар’ян Ломніцький – професор кафедри математики, один із засновників Львівської математичної школи

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Антоні-Мар’ян Ломніцький і його праці

17 січня 1881 року народився Антоні-Мар’ян Ломніцький (Antoni Marian Łomnicki) – професор кафедри математики Львівської політехніки, один із засновників Львівської математичної школи.

Антоні Ломніцький – автор наукових праць з теорії ймовірності, актуарної математики, статистики, математичної картографії та історії математики.

Професор Ломніцький написав популярні підручники з геометрії і тригонометрії для загальних шкіл, ліцеїв та гімназій, підручники для студентів вищих шкіл.

Упродовж 1938–1939 років виконував обов’язки проректора Львівської політехніки. Був дійсним членом Львівського та Варшавського Наукового Товариства, членом-кореспондентом Варшавської академії технічних наук та Міжнародної аеронавігаційної комісії.

Антонія Ломніцького розстріляли фашисти на Вулецьких пагорбах у Львові в ніч на 4 липня 1941 року…