Зустріч із мистецтвознавцем Оксаною Пеленською «Українська мистецька Прага міжвоєнного періоду»

Оксана Пеленська

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки запрошує на захід «Українська мистецька Прага міжвоєнного періоду», який відбудеться 19 квітня 2018 року в Актовій залі Університету (вул. Ст. Бандери, 12). Початок о 14:00.

Малознаний для широкого загалу міжвоєнний період у Празі мав визначальне значення для творення та розвитку української науки, освіти, культури та мистецтва, для еміграції у світі, а згодом і для самої України. У 2019 році минає 80 років від завершення цих славних сторінок нашої історії. МІОК започатковує новий проект, у рамках якого заплановано серію заходів, присвячених невідомій українській Празі зазначеного періоду. Першу зустріч у цьому контексті буде присвячено Празі мистецькій.

Вже понад два десятиліття українську мистецьку спадщину в середовищі міжвоєнної Чехословаччини вивчає відомий славіст і мистецтвознавець Оксана Пеленська. У 2005 року науковець видала книгу «Український портрет на тлі Праги», у якій відкрила світові цілу плеяду імен українських митців, віднайдених у чеських архівах. На теренах Чехії мистецтвознавець знайшла роботи, які в Україні було знищено. Своїми думками про «українські скарби» у Празі Оксана Пеленська поділиться з учасниками заходу.

У мистецькій зустрічі також візьме участь Роман Яців – відомий мистецтвознавець, історик мистецтва, кандидат мистецтвознавства, професор, проректор Львівської національної академії мистецтв.

Вхід вільний. За додатковою інформацією звертатися за тел. (+380) 258-01-51 або на e-mail .press@miok.lviv.ua