VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «На шляху до діалогу філософії, науки та релігії»

Заставка конференції

Кафедра філософії Національного університету «Львівська політехніка», громадська організація «Сходження», Просвітницько-консалтингова спільнота «7 Променів» запрошують до участі у VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції «На шляху до діалогу філософії, науки та релігії» на тему «Багатозначність містичного у західній та східній філософії», яка відбудеться 23–24 квітня 2021 року.

Конференція покликана сприяти міждисциплінарним дослідженням, які допоможуть знайти спільне та відмінне в осмисленні феномену містичного у західній та східній філософії, а також налагодити діалог між дослідниками західної та східної філософії. Крім цього, ця конференція надає імпульсу транскультурним філософським, науковим та релігієзнавчим дослідженням феномену містичного у західній та східній цивілізаціях.

Формат проведення конференції залежатиме від епідеміологічної ситуації. Про це буде повідомлено додатково всім учасникам.

Проблематика обговорення

1. Містичне в китайській філософії.
  2. Містичне в індійській філософії.
  3. Містичне у філософії буддизму.
  4. Містичне в давньогрецькій філософії (Сократ і Платон).
  5. Містичне і числа: Пітагор і Каббала.
  6. Містичне в александрійській філософії (неоплатонізм).
  7. Містичне в арабській філософії.
  8. Містичне в середньовічній філософії.
  9. Містичне у філософії доби Відродження.
  10. Містичне у філософії Нового часу (раціоналізм, німецька класична філософія тощо).
  11. Феномен містичного та його феноменологічне осягнення.
  12. Лінгвістично-логічний аналіз містичного в аналітичній філософії.
  13. Транскультурні дослідження містичного: Схід і Захід.

Крайній термін подання заявок і тез – 10 квітня 2021 року.

Докладніше – в інформаційному повідомленні конференції.