Заставка конференції

З 2015 року спільними зусиллями Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» та Інституту політичних наук Вармінсько-Мазурського університету проводяться українсько-польські наукові форуми, які відбуваються почергово у Львові (Україна) та Ольштині (Польща). Організатори докладають зусиль, щоб наукові заходи, під час яких українські та польські науковці мають можливість презентувати результати своїх досліджень, поєднувалися з впливом на суспільне середовище. Тому до участі в наукових форумах доєднуються дипломати, представники центральних органів влади та місцевого самоврядування, громадянського суспільства, польської національної меншини в Україні та української в Польщі.

На жаль, VI Українсько-польський науковий форум з причин пандемії Covid-19 відбувся з річним спізненням і дистанційно. З огляду на те, що 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабну війну в Україні, то і VII Українсько-польський науковий форум «Польща та Україна в сучасній Європі: міжкультурний діалог – роль національних меншин – виклики та загрози» відбудеться 19–20 травня 2022 року в режимі онлайн, позаяк організатори прагнуть, щоб попри воєнні дії наукова співпраця й надалі об’єднувала дослідників з України та Польщі, а також інших держав.

Тематичні напрями роботи Форуму

• Східне партнерство: що далі?
  • Європейський Союз: наявні напрацювання та перспективи розширення
  • НАТО як оборонний союз: подолання загроз для безпеки в Європі і світі
  • Діяльність національних меншин у Польщі та Україні
  • Польсько-українські відносини

До участи у Форумі запрошують науково-педагогічних працівників, представників органів державної влади, які у своїх дослідженнях, викладанні чи професійній діяльності розглядають проблематику українсько-польських відносин, а також усіх зацікавлених у дослідженні європейської інтеграції.

Крайній термін подання заявок – 10 травня 2022 року.

Докладніше – на сайті конференції