Презентація застосунку Smart Migration, створеного для українських мігрантів у Чехії

Заставка презентації

13 травня 2022 року в режимі онлайн відбудеться презентація застосунку Smart Migration, створеного для українських мігрантів у Чехії. Організатори заходу – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», громадська організація «Українська ініціатива в Чехії», Європейський Конґрес Українців. Партнери – Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій.

Під час заходу буде презентовано:

• основні функції застосунку;
  • переваги, які для мігрантів відкриває Smart Migration;
  • чатбот для українських мігрантів;
  • джерела, звідки Smart Migration бере надійну інформацію для українців.

Це важливо для людей, які опинилися за межами своєї країни і шукають надійне джерело інформації, де можна дізнатися про можливості для проживання, навчання, праці, легалізації тощо. Адже зазвичай пошук такої інформації забирає багато часу, безліч неперевірених джерел додають невпевненості людині, яка щойно переїхала або планує переїхати до нової країни.

Новий мобільний застосунок покликаний допомогти українцям зорієнтуватися після приїзду до Чехії та розв’язати проблеми працевлаштування, освіти, охорони здоров’я, житла тощо. Запити на пошук інформації, яка цікавить користувача, можна знайти за допомогою чату віртуального помічника.

По суті, створено модель, яку можуть застосовувати в різних країнах світу з великою кількістю емігрантів з України.

Застосунок розробили науковці Університету Менделя (м. Брно, Чехія) за участю громадської організації «Українська ініціатива в Чехії». На запрошення розробників науковці Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» виконали тестування й надали експертну оцінку цій програмі. Зараз Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки запускає застосунок у дію та береться його адмініструвати.

Для зручності радимо зареєструватися на подію й отримати завчасно покликання на трансляцію, а також нагадування про презентацію.

Початок заходу о 17:00.

Докладніше – на сайті Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.