Презентація-дискусія «Підсумки дворічної дії закону про мову: успіхи та невдачі»

Афіша заходу

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва запрошують 23 квітня 2021 року долучитися до презентації-дискусії «Підсумки дворічної дії закону про мову: успіхи та невдачі». Цю зустріч присвячено другій річниці прийняття Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Ми обговоримо результати нового дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Дослідження презентуватиме Сергій Шаповалов – аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Шукатимемо відповіді на запитання:

• Якою є нова мовна політика України?
  • Як мова впливає на формування політичної нації ХХІ століття?
  • Як функціонує українська мова у різних сферах суспільного життя?
  • Як взаємодіють «рідна мова – державна мова» в нових реаліях?
  • Чи є мова «м’якою силою» та засобом протидії російській пропаганді?

Відповіді на ці запитання дадуть дискутанти:

• Богдан Ажнюк – директор Інституту мовознавства імені Олександра Потебні НАН України, директор Українського бюро лінгвістичних експертиз НАН України;

• Тарас Кремінь – Уповноважений із захисту державної мови;

• Лада Рослицька – керівниця досліджень та адвокації Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, засновниця та керуюча партнерка компанії Black Trident, LLC;

• Сергій Касянчук – директор Представництва Світового Конґресу Українців в Україні;

• Ірина Ключковська – директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Модеруватиме захід Олексій Гарань – науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Це один із серії онлайн-заходів, що відбудуться в межах Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?». Початок о 16:00.

Для участі потрібно зареєструватися до 20 квітня.

Контакти: тел.: +380674542162, е-mail: congress@miok.lviv.ua (контактна особа – Оксана Трумко).