Акція вшанування пам’яті «Атена Пашко: сила і ніжність (з нагоди 90-ліття)»

Афіша заходу

До 90-х роковин Атени Пашко, української поетеси, громадської діячки, голови Союзу українок, дружини В’ячеслава Чорновола, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та Світова федерація українських жіночих організацій запрошують 8 жовтня 2021 року вшанувати світлу пам’ять цієї видатної Особистості.

На зустрічі, приуроченій ювілею, у відреставрованій Актовій залі головного корпусу Львівської політехніки ми, зокрема, згадаємо відомі й малознані сторінки життєпису Подвижниці, насолоджуватимемося звучанням її вишуканих поетичних рядків і спробуємо окреслити її неоціненно велику роль в українському державотворенні.

Під час заходу наживо виступлять почесні гості: Ірина Волицька, донька Атени Пашко, та Зоряна Білик, заступниця директора Львівського музею історії релігії. За допомогою цифрових засобів до розмови долучаться Мирослав Маринович, почесний президент Українського ПЕН, правозахисник, політв’язень, Оксана Бризгун-Соколик, голова СФУЖО (1992–2002 рр.).

Модераторка: Ірина Ключковська, директорка МІОКу.

Передбачено два формати участі:

• очна, в актовій залі Львівської політехніки;
  • онлайн, з допомогою сервісу Zoom.

Участь у заході безоплатна.

Реєстрація

За деталями звертайтеся на e-mail press@miok.lviv.ua та за телефоном: (032) 258-01-51.

Для довідки

Ате́на-Святоми́ра Пашко́ народилася 10 жовтня 1931 року в селі Бистриці на Дрогобиччині.

Випускниця Львівського лісотехнічного інституту.

Від середини 1960-х років виступала на захист репресованих діячів української культури, за що зазнавала утисків і заборон.

З відновою незалежності України, у грудні 1991 року обрана головою Союзу українок.

Після трагічної загибелі чоловіка В’ячеслава Чорновола (1999 р.) Атена Пашко продовжила втілювати політичні ідеї, спільні для їхнього подружжя.

Померла достойниця в Києві 20 березня 2012 року. Похована на Байковому кладовищі поруч із могилою В’ячеслава Чорновола.