Антикорупційна діяльність в Україні: законодавче забезпечення

Автор: Канцір Володимир Степанович, д.ю.н., професор

Інформація про програму підвищення кваліфікації:

Напрям навчання: "Юридично-правові аспекти в діяльності педагога"

Обсяг навчання: 30 год (1 кредит ЄКТС)

Категорія слухачів курсу: педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти

Мета курсу: засвоєння слухачами змісту антикорупційного законодавства України; закріплення знань і умінь, які забезпечують компетентність запобігати виникненню корупційних діянь, усувати наслідки таких правопорушень, опосередком обізнаності законодавства у сфері протидії корупційним правопорушенням.

Компетентності, що вдосконалюватимуться/набуватимуться в процесі навчання:

інтегральна:

• застосовувати знання завдань, принципів і доктрин національного права, а також змісту правових інститутів, щонайменше з таких галузей права, як: конституційне право, адміністративне право і адміністративне процесуальне право, цивільне і цивільне процесуальне право, кримінальне і кримінальне процесуальне право;

фахових:

• здатність до консультування з правових питань, зокрема, можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів, відповідно до вимог професійної етики, належного дотримання норм щодо нерозголошення персональних даних та конфіденційної інформації;
  • здатність до логічного, критичного і системного аналізу документів, розуміння їх правового характеру і значення.
  • здатність до аналізу національного антикорупційного законодавства та знання напрямів
  • реалізації антикорупційної політики в Україні.

.

Коротко про курс: слухачі курсу ознайомляться сутністю поняття та суті корупції; корупції та суміжних явищ, соціальної та правової природи корупції; загально-соціальних чинників корупції в Україні; міжнародних стандартів в сфері запобігання та протидії корупції; поняття, видів та загальної характеристики корупційних правопорушень; адміністративних корупційних правопорушень; кримінальних корупційних правопорушень; компетенцій Національної ради з питань антикорупційної політики; Вищого антикорупційного суду; Національного антикорупційного бюро України; Національного агентства з питань запобігання корупції; Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; Державного бюро розслідувань.

Структура курсу:

Тема 1. Корупція, як загроза національній безпеці і розвитку держави.
Тема 2. Поняття, види та загальна характеристика корупційних правопорушень.
Тема 3. Функціонування компетентних органів (уповноважених підрозділів, осіб) з питань запобігання та виявлення корупції.

Опис результатів навчальної діяльності:

• навчитись здійснювати аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв’язання;
  • надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях;
  • застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові висновки.

Документ про завершення навчання: сертифікат про підвищення кваліфікації Національного університету "Львівська політехніка" 30 год (1 кредит ЄКТС)

Тривалість навчання: 1 місяць

Форма навчання: дистанційно

Початок навчання: по факту комплектації групи на підставі замовлень від закладів освіти та (або) зарезультатами реєстрації на навчання.

Навчання платне: про вартість навчання можна дізнатись тут