Діана Собко, студентка третього курсу кафедри журналістики та засобів масової комунікації ІППО
Божена Кравчук у подорожі

Найглибша станція в світі, спекотна пустеля біля узбережжя моря, рожеве озеро та багато іншого. Україна вміє дивувати. А коли, як не в студентські роки її краще досліджувати? Тим більше, коли для цього потрібно лише бажання, час і трішки спонтанності, чого в студентів хоч відбавляй.

Що потрібно знати, вирушаючи в омріяну подорож, розповіла третьокурсниця кафедри журналістики та засобів масової комунікації Божена Кравчук.

Лазівка (лайфхак) № 1. Не забувайте про переваги студентського

Завжди беріть із собою ваш студентський квиток. З ним ви отримаєте не лише всім відому знижку на транспорт та музеї, а й на ряд інших розваг: кінотеатри, галереї, концерти, клуби, більярди, кав’ярні та інше.

Лазівка № 2. Використовуйте бонусні картки, додатки зі знижками та промокоди

У шаленій конкуренції всі кафе, ресторани, місця для розваг змушені виділятися, щоб заманити клієнтів. Існує велика кількість додатків, сайтів чи спеціальних груп у соціальних мережах, де перелічено численні знижки та промокоди. «Для цього я використовую додаток «Покупон», який діє в багатьох містах України. Якщо в ньому розібратися, то можна добряче зекономити. З ним я ходила в аквапарк та на ковзанку за пів ціни, економила на доставці їжі та поході в різні кафе», – каже Божена. Це ж і стосується бонусних карток або додатків. Популярні заклади завжди мають привілеї для користувачів їх бонусних систем.

Лазівка № 3. Розділіть гроші

Завжди в поїздку беріть із собою готівку й картку. На телефон варто скачати додаток банку, яким ви користуєтеся. Зберігати ж це все варто в різних місцях. У разі, якщо їх украдуть чи ви загубите, у вас завжди буде запасний варіант. «У додатку Monobank, яким я користуюся, в будь-який момент можна «позичити» гроші. Як на мене, це крута підстраховка в разі непередбачуваних обставин. На щастя, в мене ще їх не було, але завжди краще перестрахуватися. Так, мені спокійніше, бо я завжди маю гроші «на чорний день»», – говорить студентка.

Лазівка № 4. Одягайтеся багатошарово

Не завжди можна передбачити те, яка буде погода, тому краще одягнути кілька легших речей, ніж одну теплу. Так ви зможете комбінувати наряд відповідно до погоди. А також, як бонус для дівчат, є можливість виглядати на фото по-різному.

Лазівка № 5. Не нехтуйте організованими турами

Здебільшого поїздки, організовані самостійно, справді дешевші, але й трапляються винятки. Для цього потрібно постійно цікавитися пропозиціями туристичних агенцій. Гарячі тури – це не лише путівки до Туреччини, а й дводенні поїздки Європою чи Україною. «Завжди скептично ставилася до туристичних агенцій, доки не натрапила на можливість відвідати Варшаву за 300 гривень. Це була поїздка на дві доби з транспортом, проживанням і сніданками. Я до кінця не вірила, що це правда, але дух авантюризму все ж переміг. За добу я зібрала компанію з подруги та сестри і ми поїхали. Як виявилось, їм просто катастрофічно бракувало людей, щоб заповнити автобус.Ще ця порада стосується поїздки в Кам’янець-Подільський та Хотин. Завжди хотіла туди потрапити. Як би я не старалася організувати її самостійно, організований тур все ж виходив у ту ж ціну, адже прямого потяга зі Львова, наскільки мені відомо, туди немає», – розповідає Божена.

Лазівка № 6. Спілкуйтеся з місцевими жителями

Не соромтеся запитувати в людей про дорогу чи місця, куди варто потрапити. Їм навпаки приємно, що ви цікавитеся містом, в якому вони проживають. Більшість людей залюбки вам допоможе. Для більш скромних чи тих, які люблять усе планувати заздалегідь, можна використовувати соціальні мережі чи різноманітні чати в Telegram. Дізнайтеся в них їх улюблені кав’ярні чи місця відпочинку, яких не знайдеш в інтернеті. Хто як не корінні жителі краще знають круті фішки міста. «Перед тим, як їхати в якесь інше місто, я завжди пишу в чат із проханням мені допомогти. Як мінімум 3–5 людей відповідають, а інколи й пропонують показати місто. Якщо ви любите пригоди, то чому б і ні. Особисто я так подружилася з однією дівчинкою з Вінниці. Зараз ми підтримуємо зв’язок через інтернет», – радить дівчина.

Лазівка № 7. Вибирайте нічний переїзд

Щоб не платити за оренду квартири чи хостела, можна взяти квиток на нічний рейс потяга. Так ви і переночуєте, і зекономите час та гроші. «Для деяких невеликих міст, як ось Чернівці, Вінниця чи Житомир, досить й дня, щоб поверхово ознайомитися зі всіма цікавинками. Словом, коли немає змісту платити за житло, я завжди беру квиток на ніч», – каже Божена.

Лазівка № 8. Скачайте офлайн ігри, книгу чи фільм

Дорога – це теж частина поїздки, тому подбайте про те, щоб вона минала весело. Для великої компанії є численна кількість ігор, які працюють без інтернету. З коханою людиною чи подругою можна подивитися фільм, а наодинці почитати цікавий детектив.

Лазівка № 9. Зберігайте списки необхідних речей

Збережіть у нотатках телефону список усіх важливих речей, які ви брали зі собою в різні подорожі: в гори, в інше туристичне місто, на озеро і тд. Якщо у вас випаде можливість поїхати в незаплановану поїздку, будете мати готовий список на всі випадки життя. Вам доведеться лише його підкорегувати.

Лазівка № 10. Вставайте рано

Якщо ви хочете насолодитися містом, то це варто робити зранку, коли немає хмари туристів та місцевих жителів. Так можна розглянути все, що ви хотіли і зробити фото на пам’ять. До того ж, до обіду зазвичай кафе пропонують знижки на каву та сніданки, а в музеях дешевші квитки.

Лазівка № 11. Купіть монопод із блютуз

Для спільного фото з друзями не потрібно кожен раз просити незнайомців вас сфотографувати. Ідеальний вихід – компактний штатив-монопод, який під’єднується до вашого телефона. «Свій монопод я купувала в інтернет-магазині приблизно за 300–400 грн. Він працює як звичайний штатив, але керувати ним можна віддалено за допомогою кнопки. Тепер із кожної поїздки я повертаюся з гарними світлинами», – каже Божена.

Лазівка № 12. Подружіться з AliExspress

Круте місце, де можна купити багато корисних речей для подорожей за невеликі гроші. «Особисто я там купувала подвоювач для навушників, водонепроникний чохол для телефону, ґумові накладки на взуття, чохол на павербанк і ще багато всяких дрібниць, які в нас коштують значно дорожче. Там я за них заплатила близько 20–30 грн», – говорить студентка.

Лазівка № 13. Витрачайте гроші на емоції

Старайтесь у кожному новому для вас місці зробити щось незвичайне: відвідайте музей, сходіть на концерт чи нарешті спробуйте матчу. Подорожі просто створено для яскравих спогадів та емоцій.

Божена Кравчук Божена Кравчук у подорожі Божена Кравчук у подорожі Божена Кравчук у подорожі Божена Кравчук у подорожі Божена Кравчук у подорожі