Vice-Rector for Education and Strategic Development / Historical Museum of Lviv Polytechnic National University

Historical Museum of Lviv Polytechnic National University

Завідувач: Бевз Володимир Миколайович
Провідний фахівець: Харамбура Соломія Василівна
Науковий консультант: Світлана Муравська, доц. каф. історії, музеєзнавства та культурної спадщини
Address
вул. С. Бандери 12, Головний корпус, кім. 300
E-mail
volodymyr.m.bevz@lpnu.ua
solomiia.v.kharambura@lpnu.ua
Phone number(s)
(093) 618-74-99
(068) 735-25-27

Години роботи: 8:30 – 17:15 год.
Обідня перерва: 13:00 – 13:45 год.

У музеї історії Львівської політехніки зібрані документи, світлини, прилади та інші експонати, які розповідають про заснування і розвиток Львівської політехніки ― найстарішого технічного університету України і одного із найстаріших у Європі.

Тут ви зможете дізнатися історію становлення Львівської політехніки, починаючи від заснування у 1816 році. Також почуєте про всесвітньо відомих вчених, які стали почесними докторами Львівської політехніки, довідаєтеся, чому саме тут пролунав перший телефонний дзвінок на Галичині і була проведена перша в Австро-Угорській імперії виставка будівельного промислу, хто із професорів був фундатором будівництва першого гуртожитку для студентів, а також скільки їх тут навчалося в різний час. Окрім цього, відкриєте для себе, що таке абсолюториум і як студент міг його отримати. Зануритеся в особливості освітнього процесу, будете знати зокрема про те, якими мовами викладали, які були напрямки освіти і як формувалися кафедри та факультети, в яких приміщеннях відбувалося навчання і як розвивався кампус. Також на огляд представлені історичні світлини корпусів, навчання і побуту студентів. Окрему увагу під час екскурсій приділять причетності Львівської політехніки до видобутку нафти чи електрифікації Галичини, розвитку авіації, космонавтики і комп’ютерних наук.

У музеї Ви довідаєтесь, який вклад випускники і професори Львівської політехніки зробили у розвиток науки, техніки і економіки на рівні країни і в світовому масштабі, побачите їхні дипломи, нагороди і наукові розробки.

Музей історії Львівської політехніки Музей історії Львівської політехніки Музей історії Львівської політехніки Музей історії Львівської політехніки

News