Викладачі та студенти ІАРД беруть участь у Міжнародному меблевому ярмарку Salone del Mobile.Milano 2024

Кафедра дизайну та основ архітектури Львівської політехніки
Фото з ярмарку

Викладачі та студенти кафедри дизайну та основ архітектури, а також кафедри архітектурного проєктування та інженерії Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка» беруть участь у щорічному Міжнародному меблевому ярмарку Salone del Mobile у місті Мілані (Італія), який цього року проходить 16–21 квітня.

Захід відбувається у межах кооперації між Інститутом архітектури і дизайну Національного університету «Львівська політехніка» та асоціаціями Milano makers і Vitaworld, а також громадською організацією VitaUkr (м. Мілан).

Кафедру дизайну та основ архітектури представляють викладачі:

• д.арх., професорка, завідувачка кафедри Світлана Лінда;
  • д.арх., доцент Андрій Павлів;
  • к.мист., старша викладачка Роксоляна Квасниця;
  • асистентка Марія Киселенко;
  • асистентка Маріанна Дубова-Страшевська;

а також заочно:

• к.мист., доцент Руслан Галишич;
  • к.мист. доцент Ігор Юрченко;

Кафедру архітектурного проєктування та інженерії представляють викладачі:

• к.арх., доцентка Леся Грицюк;
  • асистентка Василина Черняєва.

На виставці від кафедри ДОА (спеціальність «Дизайн середовища») взяли участь студенти: Анна Скицька, Олександра Бабкіна, Софія Косенко, Анна Власюк, Анна Рудик, Юлія Ящук, Тетяна Смаль, Катерина Лакуста, Юрій Мацьків, Яна Штець, Володимир Скорих, Юрій Волошок, Максим Зінко, Денис Гричук, Святослав Прокоп. Кафедру АПІ (спеціальність «Архітектура і містобудування») представляли студенти Ольга Сарваді, Анастасія Яремчук, Ірина Заулична, Олеся Даниш, Катерина Горбатюк, Ірина Табака. Також були представлені роботи студентів кафедри архітектурного проєктування (спеціальність «Архітектура і містобудування») Неоніли Кравчук та Бориса Чемерена.

Темою презентованих робіт є «Emergency Design» – дизайн середовища у контексті катастроф і катаклізмів. Звичайно, студенти зосередилися на темі війни – болючій та близькій всім українцям темі. Слоганом студентських робіт стали слова «Моя земля» – багатостраждальна, скалічена бомбами та снарядами, вкрита руїнами, засіяна мінами.

Ми колись сюди повернемося на наші звільнені землі.

• Як ми там будемо наново облаштовувати свій побут?
  • З чого збудуємо наше житло, зробимо меблі?
  • Чим будемо обігріватися?

На ці запитання намагалися дати відповіді студенти-політехніки. Їхнє бачення було представлене у низці проєктів:

• універсальні модульні системи меблів та кухні, виконані з перероблених матеріалів;
  • модульна школа, виконана з деревини;
  • системи обігріву з використаних металевих бочок для пального;
  • тимчасове житло на понтонах та соляні шахти для реабілітації військових;
  • столик із залізобетонної панелі зі зруйнованого бомбою дитячого садочка з Донецької області;
  • меблі з очерету і тростини;
  • крісла з подушками із наповнювача з пуху очерету.

Студенти презентували символічні інсталяції на тему повернення до дому, а також графічні проєкти й анімаційні ролики на теми ментального здоров’я дітей в умовах війни, Чорнобильської катастрофи та замінування нашої землі. Про кожен із цих проєктів ми обов’язково розповімо окремо…

У програмі не лише презентація робіт. Викладачі та студенти відвідають виставки сучасних меблів Salone del Mobile.Milanо2024, центр сучасного мистецтва Fondacione Prada, а також Міланську політехніку та інші визначні місця міста.

Бажаємо нашим студентам успіхів, а всім – корисного та приємного проведення часу!