На кафедрі ХТНР провели ХХ Міжнародну конференцію «Ресурси природних вод Карпатського регіону»

Кафедра хімії і технології неорганічних речовин Львівської політехніки
Герб Львівської політехніки

На кафедрі хімії і технології неорганічних речовин Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки 26–27 травня 2022 року відбулася ХХ Міжнародна науково-практична конференція «Ресурси природних вод Карпатського регіону / Проблеми охорони та раціонального використання», присвячена 150-річчю хіміко-технологічної освіти і науки в Університеті.

Тематика конференції охоплювала широке коло питань:

• ресурси природних питних і мінеральних вод Карпатсього регіону, України, Європи та світу, їхній екологічний стан;
  • гідротермальні та гідроенергетичні ресурси, а також рекреаційно-бальнеологічний потенціал Карпатського регіону та України;
  • водопостачання та проблеми раціонального використання прісних вод, зокрема в умовах агресії росії;
  • сучасні методи і технології кондиціювання стічних вод;
  • сучасні технології питної та бутильованої води;
  • сучасні методи водопідготовки для промислових виробництв;
  • проблеми охорони транскордонних водних басейнів;
  • інтеграція досліджень природних вод до пріоритетів Європейського Союзу;
  • підготовка фахівців з проблем водопідготовки та водоочищення.

Конференцію проводили у змішаному форматі: виступи офлайн чергувались з доповідями в онлайн-режимі. Безпосередньо участь у конференції брали представники:

• Відділення наук про Землю Президії НАН України, м. Київ;
  • Державної установи «Інститут гідромеханіки» НАН України, м. Київ;
  • Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України, м. Одеса;
  • Корпорації «Енергоресурс-Інвест», Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України, м. Львів;
  • ТзОВ «Енергоефективне проектування», м. Івано-Франківськ;
  • ТОВ «КВАРЦ», м. Львів;
  • Інституту геологічних наук НАНУ, м. Київ;
  • ТОВ «АКС Мінерал», м. Львів;
  • Львівського національного університету природокористування, м. Дубляни;
  • Національного університету «Львівська політехніка».

В онлайн-форматі виступили вчені:

• Інституту гідромеханіки НАНУ, м. Київ;
  • Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського;
  • Державної установи «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України», м. Одеса;
  • ТЗОВ «ФІРМА Т.С.Б», м. Трускавець;
  • Київського національного університету будівництва та архітектури;
  • Інституту водних проблем і меліорації НААНУ, м. Київ;

та інших організацій.

Всього було зроблено 29 доповідей. Видано електронний збірник матеріалів конференції, що охоплює 74 праці (загальний обсяг – 301 стор.).

Для учасників конференції було організовано екскурсії Львівською політехнікою та по місту Львову.