Грантова програма від Українського культурного фонду «Культура без бар’єрів»

Проєктний офіс Львівської політехніки
Заставка до програми

До уваги науковців Львівської політехніки!

Проєктний офіс Університету інформує про старт грантової програми від Українського культурного фонду «Культура без бар’єрів».

Загальний бюджет програми на 2024 рік – 27 мільйонів гривень. Приймання заявок розпочалося 15 листопада і триватиме до 15 січня.

Програма включає 2 Лоти:

1. Підтримка митців з інвалідністю (бюджет від 300 до 800 тисяч гривень);
  2. Безбар’єрне суспільство (бюджет від 500 тисяч до 1 мільйона гривень).

У межах програми «Культура без бар’єрів» буде підтримано всі сектори культури та креативних індустрій:

• аудіовізуальне мистецтво;
  • візуальне мистецтво;
  • аудіальне мистецтво;
  • перформативне та сценічне мистецтво;
  • культурна спадщина;
  • література справа;
  • культурні та креативні індустрії (кроссекторальні проекти).

Цілями програми «Культура без бар’єрів» є:

• розширити доступ для маломобільних груп населення, осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема людей з інвалідністю внаслідок війни, до створення культурного продукту й залучення до культурно-мистецького життя України;
  • розвивати творчий потенціал митців з інвалідністю та сприяти їхній професіоналізації;
  • інтегрувати інклюзивні мистецькі практики в культурне середовище України;
  • сприяти створенню інклюзивного культурно-мистецького продукту;
  • сприяти підтримці інклюзивної мистецької освіти в Україні;
  • сприяти створенню безперешкодного життєвого середовища у соціальній, культурній та освітній сферах для маломобільних груп, людей третього віку 50+, родин з дітьми до 6 років, осіб з інвалідністю;
  • промотувати принципи безбар’єрного суспільства в українській спільноті через подолання упередженого, стереотипного або дискримінаційного ставлення до людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • виховувати в суспільстві повагу до прав маломобільного населення через підтримку культурно-мистецьких продуктів, які актуалізують тему інклюзії.

Основними продуктами Лоту 1 можуть бути:

• інклюзивні видання;
  • виставка/експозиція;
  • відеоконтент;
  • радіоконтент;
  • телепередача;
  • колекція/показ (мода);
  • створення арт-об’єкта.

Основний продукт Лоту 2 – інклюзивний культурно-мистецький проєкт.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності відбуватиметься до 15 жовтня 2024 року. Тип участі може бути індивідуальний, національної та міжнародної співпраці.

Подаватися на грантову програму можуть юридичні особи всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства (без обмеження щодо терміну реєстрації), за винятком тимчасово окупованих територій України.

Крайній термін подання заявок – 15 січня 2024 року (до 18:00 за київським часом).

Детальніше про грантову програму – на офіційному сайті УКФ.