Вступ 2020: рейтингові списки

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Наукова діяльність студентів

Починаючи від 2001/2002 навчального року, катедра систематично проводить університетський студентський конкурс знавців української мови в межах Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, заснованого в травні 2001 р. (щороку стартує 9 листопада, у День української писемності та мови). Конкурс має на меті утвердження престижу української мови серед студентської молоді, піднесення мовної грамотності і культури мовлення, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу. Завдяки агітаційним зусиллям працівників катедри, він набув значної популярності серед студентів Львівської політехніки: щороку в ньому беруть участь від ста до ста двадцяти відібраних у групових турах студентів різних спеціальностей (як гуманітарних, так і технічних). Від 2010 року катедра також проводить щорічно університетський етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

13 листопада 2019 р. відбувся І (університетський) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів ВНЗ IІІ – IV рівнів акредитації. У конкурсі взяли участь 157 учасників з усіх інститутів Львівської політехніки.

За результатами університетського студентського мовно-літературного конкурсу, проведеного (відповідно до наказу по Львівській політехніці № 566-1-08 від 18 жовтня 2019 р.), та згідно з рішенням журі переможцями конкурсу стали:

За виконання тестових завдань:

 1. Романська Оксана Богданівна (гр. ЕВ-14) – перша премія;
 2. Косик Вікторія Миронівна (гр. ФБ-13) – друга премія;
 3. Оличенко Ольга Юріївна (гр. ЖР-13) – друга премія;
 4. Гавецька Василина Миколаївна (гр. ЕВ-13) – третя премія;
 5. Микитюк Марта Володимирівна (гр. ДЗ-43) – третя премія;
 6. Лехнер Катерина Володимирівна (гр. СМ-31) – заохочувальна премія;
 7. Шередько Анна Іванівна (гр. ЖР-32) – заохочувальна премія;

За виконання творчої роботи:

 1. Романюк Марк Олексійович (гр. БД-13) – перша премія;
 2. Шевченко Діана Іванівна (гр. ХР-12) – друга премія;
 3. Капаціла Соломія Михайлівна (гр. ХТ-23) – друга премія;
 4. Радченко Яна Петрівна (гр. МЕ-27) – третя премія;
 5. Белянська Ольга Олександрівна (гр. МЕ-15) – третя премія.

Керівниками-тренерами переможців університетського студентського мовно-літературного конкурсу є викладачі катедри української мови  Колодій Н. В., Микитюк О .Р., Булик-Верхола С. З., Наконечна Г. В., Василишин І. П., Харчук Л. В., Голубінка Н. І.

Переможці університетських етапів цих конкурсів неодноразово посідали перші та призові місця в обласному та всеукраїнському турах (Ольга Яремко, Анна Ярема, Наталія Лукащук, Ярина Возняк, Ірина Пронів, Олексій Рубаняк, Юлія Дмитрук, Ірина Болюбах, Тетяна Стадник, Марта Василів, Наталія Терендій, Наталія Козак, Катерина Музюкіна, Тетяна Іванишин, Марта Микитюк, Ющак Богдана) і були відзначені почесними грамотами облуно та Міністерства освіти і науки, а також подарунками та преміями.

17-19 квітня 2019 р. в Національному університеті "Львівська політехніка" відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Українська мова в просторі й часі" на пошану доктора філологічних наук, професора Ірини Фаріон.

Програма конференції

Збірник матеріалів конференції

Оновлено 7 міс 3 тижн тому