Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

Співпраця з Норвегією

Співпраця України та Норвегії базується на двох проєктах:

 1. «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей в Україні» 
 2.  «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія – Україна» в державну систему»

Проєкт «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей в Україні» діяв у Національному університеті «Львівська політехніка» з 2014 до 2020 року, впродовж цього часу перепідготовку пройшли  428 осіб – військовослужбовців, звільнені у запас та члени їхніх сімей. У результаті участі в проєкті професійної перепідготовки учасники отримують допомогу у правовій, психологічній, соціальній адаптації, а також у сприянні працевлаштування та організації власного бізнесу.

З 2020 року, у рамках Українсько-Норвезької співпраці, розпочався оновлений проєкт «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія – Україна» в державну систему».

Оновлена стратегія проєкту має на меті:

 • надання допомоги в напрямку професійної перепідготовки, соціальної адаптації та сприяння в працевлаштуванні звільненим військовим, ветеранам та членам їхніх сімей і членам сімей загиблих;
 • удосконалення, формалізацію моделі реалізації проєкту, та передачу ії для використання українською владою як ефективної моделі роботи з військовими, ветеранами та членами їхніх родин для надання послуг з професійної перепідготовки, соціальної адаптації та сприяння в працевлаштуванні.

Важливою умовою нового етапу проєкту є вимога залучення співфінансування від української влади всіх рівнів, українських та іноземних організацій. Ці вимоги включені до всіх рівнів договорів між норвезькими та українськими партнерами, залученими до реалізації проєкту.

З 8-го квітня 2020 року в Університеті розпочався весняний семестр проєкту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія – Україна» в державну систему» в Національному університеті Львівська політехніка.

В рамках цього проєкту захисники і захисниці нашої держави зможуть опанувати новий напрям професійної діяльності за програмою «Управління проєктами» на базі Tech StartUp School Львіської політехніки, яка допоможе популяризувати проєкти учасників програми, знайти для них перших споживачів та партнерів.

 

Проект «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей в Україні» UKR - 14/0033

 Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії.

Виконавці проекту: Університет Нурланд (надалі – NORD Університет, Норвегія), Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації» (Україна), університети України, в тому числі Національний університет «Львівська політехніка», громадські організації, підприємства різних форм власності, за співпраці:

 • Посольства Королівства Норвегія в Україні;
 • Міністерства соціальної політики;
 • Міністерства оборони;
 • Міністерства освіти і науки;
 • Міністерства закордонних справ України;
 • Обласних державних адміністрацій України.

 Зміст проекту:

 • професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності у відповідності до потреб ринку праці, тривалістю 500 академічних годин;
 • психологічна адаптація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до активних дій стосовно поліпшення добробуту своєї сім'ї;
 • правова адаптація військовослужбовців з метою підвищення рівня правової грамотності та соціальної захищеності;
 • сприяння працевлаштуванню учасників проекту з метою поліпшення їх рівня життя;
 • сприяння створенню власного бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні та самореалізації учасників проекту у підприємницькій діяльності.

Критерії і показники успішності проекту «Україна - Норвегія»

Головна мета проекту – підвищити рівень соціальної адаптації до цивільного життя військовослужбовців та членів їх сімей.

Критерій досягнення мети - поліпшення умов життя учасників проекту.

Показники досягнення мети:

 • підвищення рівня доходу сім'ї військовослужбовця;
 • вирішення соціальних завдань (працевлаштування, отримання належних пільг, включення до складу учасників державних і регіональних соціальних програм, вирішення житлового питання);
 • розширення можливостей щодо відкриття власного (сімейного) бізнесу, пошуку партнерів, отримання підтримки від місцевих фондів, громадських організацій та державних програм;
 • здобуття вищої освіти за цивільною спеціальністю, сприяння у працевлаштуванні за новою спеціальністю;
 • реалізація наукового потенціалу шляхом підготовки і захисту дисертаційної роботи і подальшого працевлаштування.

 Завдання проекту:

 • професійна перепідготовка учасників проекту на курсах тривалістю 500 академічних годин;
 • психологічна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей до умов активної діяльності в громадянському суспільстві;
 • сприяння працевлаштуванню учасників проекту.

Основні події українсько-норвезької співпраці:

2017 р.:

Березень 2016 року – Шаповалова Тетяна Вікторівна, доцент кафедри соціології та соціальної роботи ІГСН обрана членом правління Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Березень – квітень 2017 року – Робочі зустрічі з учасниками проекту Україна-Норвегія в містах Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінниця, Чернівці

Травень 2017 року – Засідання контактної групи стосовно подальшого розвитку проекту «Україна-Норвегія» за участю посла Королівства Норвегія в Україні, професорів університету Норд, президента МФСА та представників міністерств і відомств України і Норвегії, представників Львівської політехніки, м. Львів

Травень 2017 року – Третій міжнародний симпозіум «Норвезько-Українське співробітництво: освіта, наукові дослідження та бізнес», м. Львів

21 грудня 2017 р. – Круглий стіл «Україна-Норвегія: шлях до успіху» у Національному університеті «Львівська політехніка» за участі слухачів курсів, які вже пройшли перепідготовку, та канадійського фахівця у сфері розв’язання конфліктів д-ра Морін Флагерті (Манітобський університет). За результатами проведеної дискусії було ухвалено Резолюцію Круглого столу (http://www.lp.edu.ua/news/2018/vykladachi-sociology-universytetu-rozrobyly-propozyciyi-shchodo-vdoskonalennya-proektu).

2018 р.:

В Національному університеті «Львівська політехніка» у весняному семестрі 2017 – 2018 н.р. здійснено перепідготовку двох навчальних груп:

 • у м. Львові на базі Інституту адміністрування та післядипломної освіти у складі 42 осіб (20.02.2018 р. – 24.05.2018 р.). Програма перепідготовки – «Англійська мова та цифрові комунікації»;
 • у м. Володимир-Волинський на базі Навчально-консультаційного центру Львівської політехніки кількістю 33 особи (з 21.02.2018 р. до 25.05.2018 р.). Програма перепідготовки – «Менеджмент малого та середнього бізнесу».

У весняному семестрі 2018 навчального року з норвезької сторони у викладанні дисципліни «Ділове адміністрування» взяла участь д-р Лана Бєрглунд: 19-21 березня 2018 р. провела заняття для слухачів у Львові та 22-23 березня 2018 р. – у м. Володимир-Волинський.

В осінньому семестрі 2018 – 2019 н. р. було проведено перепідготовку однієї групи у складі 33 особи (20.09.2018 р. –  20.12.2018 р.) за програмою спеціальності «Інформаційні технології та англійська мова». До організації виконання проекту «Україна-Норвегія» у Національному університету «Львівська політехніка» було залучено кафедру соціології та соціальної роботи та Міжнародний центр професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» Інституту гуманітарних і соціальних наук; кафедру автоматизованих систем управління, кафедру систем штучного інтелекту та кафедру систем автоматизованого проектування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій; Інститут адміністрування та післядипломної освіти.

25 вересня 2018 р. – Українсько-Американський Круглий стіл «Про формування Служби ветеранів для учасників бойових дій та членів їхніх сімей у Львівській політехніці», за участі представників Фредерик Ком’юнити Коледжу, а саме: проф. Маршалла Боткіна та п. Рейчел Неклес – директорки американської Служби ветеранів, що функціонує на базі Коледжу Фредерик Ком’юнити.

27-28 вересня 2018 р. представники Львівської політехніки Корж Р.О., Шаповалова Т.В., Марікуца У.Б, Гасяк М.С. взяли участь у Міжнародній конференції «Знання для розбудови Суспільства та Бізнесу. Співробітництво Норвегія-Україна», присвяченій 15-річчю проекту «Україна-Норвегія». Шаповаловій Тетяні Вікторівні вручено відзнаку Міністерства соціальної політики України за значний особистий внесок у реалізацію гарантованих законодавством України прав військовослужбовців та членів їхніх сімей на соціальну, правову та професійну адаптацію до умов життя у громадянському суспільстві.

22-23 листопада 2018 р. у 2018 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» з робочим візитом перебувала д-р Ольга Єрмоленко, яка провела лекції та тренінгові заняття з дисципліни «Ділове адміністрування». Слухачі мали нагоду ознайомитися з норвезьким досвідом застосування інноваційних підходів до ведення бізнесу.

23 листопада 2018 р. у рамках візиту д-ра Ольги Єрмоленко до Львівської політехніки, відбулась зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи д-ром Коржем Р.О. та директором Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» д-ром Гайдук Н.М. Під час цієї зустрічі було обговорено напрямки співпраці Національного університету «Львівська політехніка» з Університетом Норд та визначено перспективи розвитку подальшої співпраці із норвезькими партнерами.

4-5 грудня 2018 р. – візит до Львівської політехніки п. Патріка Хагана з метою проведення моніторингу оцінки якості реалізації Проекту «Україна-Норвегія» у Львівській політехніці.

13 грудня 2018 р. – прийом у Національному університеті «Львівська політехніка» військового аташе Королівства Норвегія в Україні п. Бойє Гардер Ліллеруда, який взяв участь в урочистостях, присвячених випуску групи слухачів курсів «Україна-Норвегія». Відбулися також зустрічі з представниками адміністрації Університету.

2019 р.:

22 січня 2019 р. – виступ на Вченій раді Університету д-ра Коржа Р.О. та д-ра Гайдук Н.М. – «Про розвиток системи надання інклюзивних послуг у Львівській політехніці». Обґрунтовано доцільність формування Ветеранської служби для учасників бойових дій, членів їхніх сімей та внутрішньо-переміщених осіб та прийнято Ухвалу із зазначенням необхідності створення такої Служби у Львівській політехніці у структурі Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ».

За проектом «Україна-Норвегія» в Національному університеті «Львівська політехніка» у весняному семестрі 2018-2019 н. р. (з 27.02.2019 р. по 29.05.2019 р.) здійснено перепідготовку групи слухачів у складі 33 особи  за спеціальністю «Контроль якості програмного забезпечення».  До організації виконання проекту було залучено Міжнародний центр професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ», кафедру соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних і соціальних наук; кафедру автоматизованих систем управління, кафедру систем штучного інтелекту та кафедру систем автоматизованого проектування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій; Інститут адміністрування та післядипломної освіти.

 

17-18 квітня 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» з робочим візитом перебувала п. Сільє Аакре, яка провела лекції та тренінгові заняття з дисципліни «Кібербезпека». Слухачі проекту мали нагоду ознайомитися з провідним зарубіжним досвідом у сфері кібербезпеки від норвезького фахівця-практика.

 

В осінньому семестрі 2019-2020 н.р. (з 16.09.2019 р. по 17.12.2019 р.) у Львівській політехніці  було проведено перепідготовку однієї групи слухачів у складі 33 особи  за програмою спеціальності «Контроль якості програмного забезпечення». Протягом зазначеного періоду слухачі курсів відвідали лекції та практичні заняття з таких дисциплін: «Англійська мова», «Операційні системи», «Основи побудови алгоритмів», «Організація баз даних», «Побудова комп’ютерних мереж», «Практичне тестування», «Робота в команді та ефективна взаємодія», «Тайм-менеджмент», «Стрес-менеджмент та попередження вигорання», «Самореалізація в професійній діяльності», «Ділове адміністрування».

25 жовтня 2019 р. у Львівській політехніці відбувся Круглий стіл «Професійна, соціально-психологічна адаптація і сприяння в працевлаштуванні військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні» перспективи взаємодії партнерської мережі Проєкту «Україна-Норвегія» з державними інституціями на регіональному та національному рівнях».

Метою круглого столу було об’єднати зусилля представників органів державної влади, місцевого самоврядування, освітян та фахівців-практиків соціальної сфери та громадських об’єднань ветеранів на шляху розвитку мережі партнерської взаємодії на локальному, регіональному, національному та міжнародному рівнях задля позитивних соціальних змін.

25-26 листопада 2019 р. з робочим візитом у  Львівській політехніці перебувала  п. Ірина Роддвік – д-р філософії Університету Норд (Королівство Норвегія), яка провела для слухачів курсу інтерактивні лекції на тему «Як бути успішним у викликах сучасності».

Слухачі розглядали складові сучасної успішної, процвітаючої, справедливої країни, вчились розробляти перспективний сценарій розвитку України 2030 та пройшли цікаве тестування. Слухачі курсу мали можливість розглянути приклади успішних кейсів, види особистих капіталів та приклади їхніх комбінацій,  а також ознайомитися з теорію Макіавелі про зміну еліт та приклади ведення перемовин.

Видано наступні підручники та посібники:

            

             

 

 

Оновлено 1 міс 1 тижд тому