Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Профкуток

УВАГА!
ПРЕТЕНДЕНТАМ НА ЖИТЛО У ГУРТОЖИТКУ №6!
Профком працівників Університету проводить оновлення рейтингового списку претендентів на отримання житла у гуртожитку для малосімейних працівників (гурт. №6).
У відповідності до п. 3.3.2 та 3.3.4 «Положення про порядок надання житла у гуртожитку для малосімейних працівників Національного університету “Львівська політехніка”» та у зв'язку зі змінами у порядку нарахування рейтингу (від 24.06.2020), прохання до претендентів до 15 серпня поточного року надати у профком (кім. 208 Гол. корпусу) такі документи:
 • довідку про склад і умови проживання сім'ї (розширена форма № 2); у випадку окремого проживання членів сім'ї – таку ж довідку на кожного з них;
 • довідку з відділу кадрів з вказаними назвою підрозділу, посади і стажу роботи в Університеті;
 • копії документів, за які нараховуються бали: диплом про присвоєння вченого ступеня (звання), диплом про вищу освіту (за потребою), свідоцтво про одруження (розлучення), свідоцтва про народження дітей, тощо.
У випадку відсутності поновлених довідок прізвище претендента не буде внесено у рейтинговий список на даний рік.

Липень 2020 року

Акція Об'єднаних профспілок Львівщини: Профспілки протестували під стінами Львівської ОДА. У останній день червня, з ініціативи Об'єднання профспілок Львівщини, відбулася інформаційна акція протесту проти антиконституційного проєкту Закону «слуг народу» № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (окремих питань діяльності професійних спілок)». Такі акції відбулися в багатьох областях України з вимогами зупинити  просування антинародних законів.

Новини від Уряду: Підвищено державні соціальні стандарти та гарантії.1 липня 2020 року Уряд винайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 вересня ц.р. та спланував графік такого підвищення.

Передбачається, що підвищення мінімальної заробітної плати відбудеться:

 • з 1 вересня – до 5 000 грн;
 • з 1 січня 2021 року – до 6 000 грн, тобто майже на 20%;
 • з 1 липня 2021 року – 6 500 гривень.

Президія ЦК ППОНУ: Заява щодо проектів законів України «Про працю», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР».

Президія ЦК ППОНУ: Заява щодо ключової ролі освіти у відновленні добробуту суспільства.

Президія ЦК ППОНУ: Категоричний протест Профспілки антисоціальним законодавчим ініціативам Уряду.

СПО України: Лист Президенту України від Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань щодо законопроєкту №2681.

ЦК Профспілки: Проект Закону №3515-1 "Про забезпечення належного рівня оплати праці педагогів"

ЦК Профспілки: Профспілка проти законопроекту «Про працю» за авторством Мінекономіки.

 

Червень 2020 року

Інформує Профком Львівської політехніки: 24 червня 2020 року відбулося чергове засідання Профкому, на якому прийнято наступні рішення:
1. Про затвердження змін до Положення про порядок надання житла у гуртожитку для малосімейних у частині визначення рейтингу претендентів на поселення у гуртожиток №6.
2. Про надання матеріальної допомоги спілчанам Університету з метою компенсації витрат на оплату ІФА-тестів, необхідних для поселення на НОТ Львівської політехніки.
3. Про передачу на час літніх канікул повноважень Профкому президії Профкому працівників НУ"ЛП".
4. Про затвердження видатків на матеріальну допомогу за заявами спілчан НУ «ЛП».

Інформує Профком Львівської політехніки: Інформація про літній відпочинок у таборах Львівської політехніки.

Інформує Профком Львівської політехніки: Графік заїздів та умови проживання у пансіонаті «Пролісок» (м. Трускавець) на літо 2020 року.

Звернення від ЛООППОНУ № 150 від 16.06.2020: з приводу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515 від 20.05.2020). Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України заперечує внесення цих змін до статті 61 Закону України «Про освіту», як таких, що звужують права педагогічних і науково-педагогічних працівників на рівень оплати праці, що заборонено статтею 22 Конституції України.

Лист від ПОПОНУ № 02-8/350 від 12.06.2020: У зв’язку з рішенням парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендувати Верховній Раді України схвалити проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. № 2681), на виконання рішення постанови президії ФПУ «Про дії Федерації профспілок України, її членських організацій щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права найманих працівників та профспілок» від 10.06.2020 року № П-24-17г просимо активно долучитися до виконання плану дій, затвердженого даною постановою.

Постанова президії ФПУ № П-24-17г від 10.06.2020

 1. Засудити дії влади щодо просування проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок.
 2. Схвалити План дій Федерації профспілок України, її членських організацій щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстр. № 2681 (додається).
 3. Провести 30 червня 2020 року в м. Києві та регіонах вуличні акції протесту з вимогою недопущення розгляду законопроекту № 2681. Запропонувати іншим профспілковим об’єднанням консолідувати дії щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права найманих працівників та профспілок.
 4. Керівництву ФПУ, керівникам членських організацій забезпечити широке інформаційне висвітлення акцій протесту проти антиконституційного законопроекту в засобах масової інформації та соціальних мережах.
 5. Контроль за виконанням постанови покласти на Президію ФПУ.

Інформує Профком Львівської політехніки: Інформація про літній відпочинок у таборах Львівської політехніки. Для організації дитячих змін у таборі «Політехнік-2» (смт. Славське) необхідно провести процедури затвердження санітарних норм і дозволів на відпочинок. Для усіх інших таборів очікується затвердження лише санітарних норм щодо умов проживання, про що буде повідомлено окремо.

Інформує Профком Львівської політехніки: Графік заїздів та умови проживання у пансіонаті «Пролісок» (м. Трускавець) на літо 2020 року.

Звернення до народного депутата Ярослава Рущишина від ППОП Львівської політехніки: щодо непідтримання шкідливого законопроєкту № 2681.

Звернення до народних депутатів (Львівщина) від ППОП Львівської політехніки: щодо непідтримання шкідливого законопроєкту № 2681.

Лист ЛООПОНУ №135 від 02.06.20: щодо активної роботи профспілкових організацій всіх рівнів і всіх галузей із народними депутатами стосовно законопроєкту №2681.

Профтелеграф ФПУ №57 від 29.05.20: рішення комітету ВР з питань соцполітики щодо законопроекту №2681 шокує.

Лист Мінюст України до ФПУ № 1263: щодо продовження терміну повноважень виборних органів професійних спілок

 

Травень 2020 року

Консультація від ЦК Профспілки: «Післякарантинне» повернення до звичайного формату роботи, правові аспекти.

Відповідь ЛОДА: Щодо розгляду звернення про оплату праці в умовах карантину.

Відповідь народного депутата України Боднара М.: Щодо переведення учителів та керівників закладів освіти пенсійного віку на строкові.

Консультує юрист: Відпустка під час карантину за сумісництвом та дистанційна робота за основним місцем: консультує юрист.

Звернення ФПУ: Законопроект #2681 підпиши петицію і підтримай свою профспілку!

Наказ МОЗ: Зміни до порядку видачі лікарняних на період карантину.

Постанова КМУ: Карантин в Україні продовжується до 22 травня.

Лист від Мінекономіки України. Лист-відповідь від Мінекономіки на звернення ППОП Львівської політехніки від 31.01.2020 з приводу проекту Закону України "Про працю".

Лист від ЛООППОНУ: Правовий висновок щодо правомірності звільнення педпрацівників пенсійного віку.

Лист від ЛООППОНУ: Про реалізацією окремих норм прикінцевих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Лист від ЛООППОНУ: Щодо укладення контрактів з педагогічними працівниками.

Лист від МОН: Процедура переходу з безстрокової трудових договорів на строкові.

Лист від МОН: Рекомендації щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів фахової передвищої та вищої освіти із застосуванням дистанційних технологій навчання.

Лист від ППОНУ: Лист про дистанційну організацію праці.

Ініціатива ППОНУ: Профспілка ініціює законодавче скасування дискримінаційних норм щодо вчителів-пенсіонерів.

Постанова КМУ: Уряд обмежив на період карантину заробітні плати та винагороди керівників.

 

Квітень 2020 року

Рекомендації МОН: Завершення навчального року у закладах вищої та фахової передвищої освіти

Роз’яснення Мінсоцполітики: Хто отримає одноразову грошову допомогу у сумі 1000 гривень.

Департамент пенсійного забезпечення: Лист-відповідь пенсійного фонду України до ЛООППОНУ.

Роз’яснення постанови КМУ від 11.03.2020 р. № 211: Обмеження на період карантину для людей від 60 років.

Про постанову КМУ: Уряд визначив осіб віком понад 60 років, на яких не поширюється самоізоляція.

Про постанову КМУ: Соціальні сервіси в умовах карантину.

Пропозиції профспілок нарешті враховано: Народні депутати підтримали пропозиції профспілок щодо створення інституту гарантування заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця.

Верховна Рада ухвалила зміни до Держбюджету 2020: 13 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила зміни до Державного бюджету. Завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у бюджеті вдалось зберегти фінансування на ключові програми МОН.

Ініціатива ППОНУ: Профспілки за право працівників на своєчасне одержання винагороди за працю.

Консультація від ЦК Профспілки: Оплата освітян-сумісників під час карантину.

Звернення ППОНУ до МОН України: Щодо запитів стосовно осіб, які досягли 60-річного віку, та потребують самоізоляції.

Лист від ППОНУ: Відповідь на запити щодо оплати праці працівників, які працюють за сумісництвом.

Постанова КМУ від 2 квітня 2020 р. № 255: Нові правила карантину з 6 квітня 2020 року.

Рекомендації МОН: МОН рекомендує виплачувати освітянам середню зарплату.

 

Березень 2020 року

Лист від ППОНУ: Щодо оплати праці працівників закладів та установ освіти.

Лист МОН до ЛООППОНУ: Щодо фінансування первинних профспікових організацій.

Консультує юрист: Право працівника закладу освіти супроводжувати дитину з інвалідністю у санаторно-курортний заклад.

Лист МОН до ЛООППОНУ: Щодо оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Консультує юрист: Особливості звільнення працівника без спеціальної освіти судова практика.

 

Лютий 2020 року

Звернення ЛООППОНУ №76: Звернення щодо оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Звернення ЛООППОНУ №75: Звернення про обсяги фінансування ЗВО у 2020 році.

Звернення ЛООППОНУ №67: Звернення про обсяги фінансування ЗВО у 2020 році.

Звернення ЛООППОНУ №65: Щодо проведення медичних оглядів.

Звернення ЛООППОНУ №45: Вимога переглянути встановлену суму добових при відрядженні працівників бюджетної сфери.

Консультує юрист: Адміністративна та кримінальна відповідальність за затримку виплати заробітної плати.

 

Січень 2020 року

Звернення ЛООППОНУ №13: У зв’язку з підготовленим Кабінетом Міністрів України проєктом Закону № 2708 від 28.12.2019 р. «Про працю».

Звернення ЛООППОНУ №12: З приводу законопроекту № 2681 від 27.12.2019р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Звернення спільного представницького органу об’єднань профспілок

Звернення спільного представницького органу до Президента України

ЦК ППОНУ: Вимоги до КМУ, ВРУ, МОН схвалені президією 23.10.2019

Лист від ФПУ: Про державну реєстрацію юридичних осіб.

Лист МОН: Щодо фінансового забезпечення галузі освіти.

Лист Мінсоцполітики: Щодо врегулювання фінансової ситуації Фонду соціального страхування України.

Оновлено 2 тижн 5 дн тому