Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Проект «Україна-Норвегія»

Проект «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей в Україні» UKR - 14/0033

 Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії.

Виконавці проекту: Університет Нурланд (надалі – NORD Університет, Норвегія), Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації» (Україна), університети України, в тому числі Національний університет «Львівська політехніка», громадські організації, підприємства різних форм власності, за співпраці:

 • Посольства Королівства Норвегія в Україні;
 • Міністерства соціальної політики;
 • Міністерства оборони;
 • Міністерства освіти і науки;
 • Міністерства закордонних справ України;
 • Обласних державних адміністрацій України.

 Зміст проекту:

 • професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності у відповідності до потреб ринку праці, тривалістю 500 академічних годин;
 • психологічна адаптація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до активних дій стосовно поліпшення добробуту своєї сім'ї;
 • правова адаптація військовослужбовців з метою підвищення рівня правової грамотності та соціальної захищеності;
 • сприяння працевлаштуванню учасників проекту з метою поліпшення їх рівня життя;
 • сприяння створенню власного бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні та самореалізації учасників проекту у підприємницькій діяльності.

Критерії і показники успішності проекту «Україна - Норвегія»

Головна мета проекту – підвищити рівень соціальної адаптації до цивільного життя військовослужбовців та членів їх сімей.

Критерій досягнення мети - поліпшення умов життя учасників проекту.

Показники досягнення мети:

 • підвищення рівня доходу сім'ї військовослужбовця;
 • вирішення соціальних завдань (працевлаштування, отримання належних пільг, включення до складу учасників державних і регіональних соціальних програм, вирішення житлового питання);
 • розширення можливостей щодо відкриття власного (сімейного) бізнесу, пошуку партнерів, отримання підтримки від місцевих фондів, громадських організацій та державних програм;
 • здобуття вищої освіти за цивільною спеціальністю, сприяння у працевлаштуванні за новою спеціальністю;
 • реалізація наукового потенціалу шляхом підготовки і захисту дисертаційної роботи і подальшого працевлаштування.

 Завдання проекту:

 • професійна перепідготовка учасників проекту на курсах тривалістю 500 академічних годин;
 • психологічна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей до умов активної діяльності в громадянському суспільстві;
 • сприяння працевлаштуванню учасників проекту.

Основні події українсько-норвезької співпраці:

2017 р.:

Березень 2016 року – Шаповалова Тетяна Вікторівна, доцент кафедри соціології та соціальної роботи ІГСН обрана членом правління Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Березень – квітень 2017 року – Робочі зустрічі з учасниками проекту Україна-Норвегія в містах Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінниця, Чернівці

Травень 2017 року – Засідання контактної групи стосовно подальшого розвитку проекту «Україна-Норвегія» за участю посла Королівства Норвегія в Україні, професорів університету Норд, президента МФСА та представників міністерств і відомств України і Норвегії, представників Львівської політехніки, м. Львів

Травень 2017 року – Третій міжнародний симпозіум «Норвезько-Українське співробітництво: освіта, наукові дослідження та бізнес», м. Львів

21 грудня 2017 р. – Круглий стіл «Україна-Норвегія: шлях до успіху» у Національному університеті «Львівська політехніка» за участі слухачів курсів, які вже пройшли перепідготовку, та канадійського фахівця у сфері розв’язання конфліктів д-ра Морін Флагерті (Манітобський університет). За результатами проведеної дискусії було ухвалено Резолюцію Круглого столу (http://www.lp.edu.ua/news/2018/vykladachi-sociology-universytetu-rozrobyly-propozyciyi-shchodo-vdoskonalennya-proektu).

2018 р.:

В Національному університеті «Львівська політехніка» у весняному семестрі 2017 – 2018 н.р. здійснено перепідготовку двох навчальних груп:

 • у м. Львові на базі Інституту адміністрування та післядипломної освіти у складі 42 осіб (20.02.2018 р. – 24.05.2018 р.). Програма перепідготовки – «Англійська мова та цифрові комунікації»;
 • у м. Володимир-Волинський на базі Навчально-консультаційного центру Львівської політехніки кількістю 33 особи (з 21.02.2018 р. до 25.05.2018 р.). Програма перепідготовки – «Менеджмент малого та середнього бізнесу».

У весняному семестрі 2018 навчального року з норвезької сторони у викладанні дисципліни «Ділове адміністрування» взяла участь д-р Лана Бєрглунд: 19-21 березня 2018 р. провела заняття для слухачів у Львові та 22-23 березня 2018 р. – у м. Володимир-Волинський.

В осінньому семестрі 2018 – 2019 н. р. було проведено перепідготовку однієї групи у складі 33 особи (20.09.2018 р. –  20.12.2018 р.) за програмою спеціальності «Інформаційні технології та англійська мова». До організації виконання проекту «Україна-Норвегія» у Національному університету «Львівська політехніка» було залучено кафедру соціології та соціальної роботи та Міжнародний центр професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» Інституту гуманітарних і соціальних наук; кафедру автоматизованих систем управління, кафедру систем штучного інтелекту та кафедру систем автоматизованого проектування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій; Інститут адміністрування та післядипломної освіти.

25 вересня 2018 р. – Українсько-Американський Круглий стіл «Про формування Служби ветеранів для учасників бойових дій та членів їхніх сімей у Львівській політехніці», за участі представників Фредерик Ком’юнити Коледжу, а саме: проф. Маршалла Боткіна та п. Рейчел Неклес – директорки американської Служби ветеранів, що функціонує на базі Коледжу Фредерик Ком’юнити.

27-28 вересня 2018 р. представники Львівської політехніки Корж Р.О., Шаповалова Т.В., Марікуца У.Б, Гасяк М.С. взяли участь у Міжнародній конференції «Знання для розбудови Суспільства та Бізнесу. Співробітництво Норвегія-Україна», присвяченій 15-річчю проекту «Україна-Норвегія». Шаповаловій Тетяні Вікторівні вручено відзнаку Міністерства соціальної політики України за значний особистий внесок у реалізацію гарантованих законодавством України прав військовослужбовців та членів їхніх сімей на соціальну, правову та професійну адаптацію до умов життя у громадянському суспільстві.

22-23 листопада 2018 р. у 2018 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» з робочим візитом перебувала д-р Ольга Єрмоленко, яка провела лекції та тренінгові заняття з дисципліни «Ділове адміністрування». Слухачі мали нагоду ознайомитися з норвезьким досвідом застосування інноваційних підходів до ведення бізнесу.

23 листопада 2018 р. у рамках візиту д-ра Ольги Єрмоленко до Львівської політехніки, відбулась зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи д-ром Коржем Р.О. та директором Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» д-ром Гайдук Н.М. Під час цієї зустрічі було обговорено напрямки співпраці Національного університету «Львівська політехніка» з Університетом Норд та визначено перспективи розвитку подальшої співпраці із норвезькими партнерами.

4-5 грудня 2018 р. – візит до Львівської політехніки п. Патріка Хагана з метою проведення моніторингу оцінки якості реалізації Проекту «Україна-Норвегія» у Львівській політехніці.

13 грудня 2018 р. – прийом у Національному університеті «Львівська політехніка» військового аташе Королівства Норвегія в Україні п. Бойє Гардер Ліллеруда, який взяв участь в урочистостях, присвячених випуску групи слухачів курсів «Україна-Норвегія». Відбулися також зустрічі з представниками адміністрації Університету.

2019 р.:

22 січня 2019 р. – виступ на Вченій раді Університету д-ра Коржа Р.О. та д-ра Гайдук Н.М. – «Про розвиток системи надання інклюзивних послуг у Львівській політехніці». Обґрунтовано доцільність формування Ветеранської служби для учасників бойових дій, членів їхніх сімей та внутрішньо-переміщених осіб та прийнято Ухвалу із зазначенням необхідності створення такої Служби у Львівській політехніці у структурі Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ».

Видано наступні підручники та посібники:

            

             

 

 

Оновлено 1 рік 4 дн тому