Україна найближчим часом приєднається до Водневого та Акумуляторного альянсів Європейського Союзу

За матеріалами сайту «Главком»
Ілюстрація до зеленого водню

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила, що найближчим часом Україна приєднається до Водневого та Акумуляторного альянсів Європейського Союзу.

– Створюються можливості для безпосередньої інтеграції України в Європейський Союз через формування так званих секторальних альянсів. Діалог на найвищому політичному рівні сприяв тому, що Україна вже стала учасницею Сировинного альянсу. Найближчим часом ми очікуємо приєднання до Акумуляторного і Водневого альянсів, – сказала на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи «Європейський зелений курс» Ольга Стефанишина.

За її словами, це означає, що нашу країну розцінюють як повноправного гравця в європейському політикумі. Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна налаштована на розвиток водневих технологій і створення водневої екосистеми.

У грудні 2020 року Міністерство енергетики України і німецький виробник енергетичного обладнання Siemens Energy підписали меморандум про співпрацю, який визначає базові умови партнерства в енергоефективності, декарбонізації і розвитку ринку водню.

За даними заступника міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова, вже понад 20 українських компаній увійшли до Європейського союзу чистого водню.