Україна має значний дослідницький потенціал для спільної протидії глобальній кризі, спричиненій COVID-19

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Сергій Шкарлет

 

17 листопада 2020 року т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет взяв участь в онлайн-засіданні Міністерського рівня щодо Глобальної пілотної програми ООН з питань науки, технологій та інновацій для дорожніх карт Цілей сталого розвитку на 75-й Генеральній Асамблеї ООН.

Говорячи про основні очікування України у Глобальній пілотній програмі, очільник МОН зазначив, що незважаючи на складний рік та виклики, пов’язані з COVID-19, Україна продовжує роботу над реалізацією цілей ООН для формування сталого розвитку суспільства із забезпеченням рівного доступу до всіх видів ресурсів.

Сергій Шкарлет розповів, що Національна академія наук України та українські вчені досягли видимих результатів із математичного моделювання та прогнозування можливих сценаріїв розвитку пандемії COVID-19, успішно розробили діагностичні механізми та системи згортання крові для пацієнтів з ускладненнями тромбозу.

– Україна має значний дослідницький потенціал для спільної протидії глобальній кризі, спричиненої COVID-19. Українські дослідники демонструють гарні результати в межах міжнародних ініціатив із подолання пандемії, а також пропонують інноваційні рішення для бізнес-сектору, сфери освіти та безпеки, – зауважив Сергій Шкарлет.

За його словами, у 2020 році Уряд запустив механізм конкурсного фінансування науковців через Національний фонд досліджень. Один із конкурсів Фонду – «Наука для безпеки людини та суспільства» – зосереджений на підтримці наукових проєктів із розв’язання актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні, зокрема за напрямами досліджень, пов’язаними з протидією COVID-19. За результатами конкурсу до 30% проєктів, що пройшли відбірковий етап, спрямовано на боротьбу з пандемією та її наслідками.

Подальша участь у Глобальній пілотній програмі дасть змогу українським науковцям взаємодіяти й інтегрувати досвід у галузі науки, технологій та інновацій з міжнародними партнерами для формування спільних кроків щодо реалізації поставлених цілей сталого розвитку.