Про розробки науковців Інституту хімії та хімічних технологій у програмі «Фактор безпеки» на 24 каналі

Кафедра фізичної, аналітичної та загальної хімії Львівської політехніки
Скріншот із програми «Фактор безпеки» на 24 каналі

Виробництво відновлюваної сировини для твердих видів палива чи виготовлення продукції промислового призначення актуальна не лише в Україні, а й у світі. Особливу увагу приділяють сировині, отриманій у результаті вирощування високопродуктивних багаторічних рослин, що гарантовано дають біомасу відповідної якості. Однією із таких рослин є Miscanthus giganteus.

Міскантус може рости на одному місці двадцять і більше років. Рослина невибаглива. Біомасу Міскантусу використовують для виробництва біопалива, целюлози, паперу, будівельних матеріалів. Коренева система цієї багаторічної рослини разом із вологою і поживними речовинами здатна поглинати важкі метали з ґрунту.

Науковці кафедри фізичної, аналітичної та загальної хімії Національного університету Львівська політехніка спільно з колегами із Національного університету біоресурсів і природокористування України, університету Яна Євангеліста Пуркінє з Чехії, Канзаського університету в США та Інституту біології і біотехнології рослин (Казахстан) у рамках проєкту НАТО G4687 працюють над створенням нової біотехнології отримання біомаси для подальшого її використання як відновлюваної сировини для виробництва матеріалів промислового призначення, біопалива, а також відновлення ґрунтів, які забруднені внаслідок військової діяльності.

За кошти проєкту на кафедрі фізичної, аналітичної та загальної хімії Львівської політехніки обладнано науково-дослідну лабораторію, в якій молоді науковці Віталій Стаднік та Мартин Созанський проводять аналітичні вимірювання концентрацій забруднювачів у ґрунтах та біомасі.

Важливість робіт, які провадять на кафедрі фізичної, аналітичної та загальної хімії в рамках проєкту НАТО G4687 «Нові фітотехнології для очищення земель, забруднених в результаті військової діяльності», висвітлено у репортажі телеканалу 24, де, починаючи з 10-ї хвилини і до кінця запису (19:05), обґрунтовано її актуальність і практичну значимість як для України, так і для всього світу.