«Такі конкурси вдосконалюють викладачів…» – Сергій Пиш’єв, професор, переможець конкурсу «До вершин з Рошен»

Леся Крук, Центр комунікацій Львівської політехніки
Професор ІХХТ Сергій Пиш’єв

У рамках проєкту «До вершин з Рошен» у Львівській політехніці відбувся конкурс із відбору представників професорсько-викладацького складу ІХХТ для призначення індивідуальних доплат від Корпорації Рошен. Одним із переможців конкурсу став доктор технічних наук, професор кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Пиш’єв Сергій Вікторович. Ми поспілкувалися з професором і розпитали про його перемогу та участь у конкурсі.

Звідки дізналися про конкурс?

– Наш директорат часто розсилає всім викладачам особисто на пошту оголошення про різного роду конкурси. Так було й цього разу. А ще інформацію про проєкт «До вершин з Рошен» також побачив і прочитав на сайті університету.

Чому вирішили взяти участь?

– Основна причина моєї участі в цьому конкурсі полягає в тому, що я захотів аби мої здобутки й наукову роботу достойно оцінили. Як на мене, Програма «Заохочення викладачів» у рамках проєкту «До вершин з Рошен» була для цього хорошою можливістю. І я подумав, а чом би й ні?!

Ваші враження, коли дізналися про перемогу?

– Я відреагував досить спокійно. Було приємно чути таку звістку. Знаючи скільки у мене є опублікованих статей за ці пів року, признаюся, я був певний, що ввійду в число переможців, адже не даремно багато та наполегливо працюю.

На вашу думку, що такі конкурси дають науковцям? Чому потрібно брати в них участь?

– По-перше, ти отримуєш віддачу за вкладений час та виконану роботу. Ти відчуваєш, що нічого не пройшло намарно. І твої старання, роботу належно оцінюють. Реакція на результат мусить бути завжди. Для нас, науковців, це важливо.

По-друге, це мотивує тебе працювати й розвиватися в науці ще краще й надалі. Такі конкурси вдосконалюють викладачів і покращують їхній професійний рівень викладання та їхню участь у науковій діяльності.

Що порадите науковцям колегам, які не насмілюються подавати себе на такі програми?

– Раджу не лінуватися, не боятися й бути сміливими. Адже лише сміливі мають щастя.