Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Європейський Союз визначив Україну одним з пріоритетних партнерів Європейської водневої стратегії

14 липня 2020, 14:34
За матеріалами сайту Міністерства закордонних справ України

Завдяки своєму потенціалові у виробництві й транспортуванні водню Україна названа пріоритетним партнером ЄС у реалізації Європейської водневої стратегії та постачанні новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок, йдеться у новій водневій стратегії ЄС.

Воднева стратегія становить невід’ємну частину Європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує скорочувати кількість вуглецевих викидів на 100 мільйонів тонн щорічно та врешті відмовитися від викопних джерел палива.

Єврокомісія окремо виділяє Україну як пріоритетного партнера у розвитку водневої енергетики, враховуючи її природні ресурси, взаємопов’язаність інфраструктури і технологічний розвиток. Єврокомісія також заохочує залучати Україну, серед інших країн, до Альянсу чистого водню і розвивати співпрацю з Україною задля виробництва відновлюваної електроенергії та водню.

Єврокомісія покладає сподівання на розвиток водневої економіки як один з ключових драйверів виходу країн ЄС з кризи. Загальний обсяг інвестицій у відновлюваний водень в Європі до 2050 року може скласти від 180 до 470 мільярдів євро. За підрахунками аналітиків, водень може задовольняти до 24% світової потреби в енергоресурсах до 2050 року, а обсяг грошового обігу на глобальному ринку водневої енергетики складатиме у перспективі до 630 мільярдів євро.

Завдяки планам з будівництва в Україні 10 ГВт електролізерів для виробництва зеленого водню наша держава може стати невід’ємною частиною реалізації амбітних цілей Європейської зеленої угоди та плану «2×40 гігават нових потужностей з виробництва водню».