Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

«Як ви ставитеся до карантинних обмежень?»: розповідають студенти Львівської політехніки

13 липня 2020, 08:50
Анна Зіганшина, Центр комунікацій Львівської політехніки

Пандемія внесла свої корективи в наші плани на літній відпочинок. І хоча сезон відпусток у розпалі, карантинні обмеження ніхто не скасовував. Тож як спланувати свій відпочинок так, щоб не порушувати норм обмежувальних заходів? Наразі дію карантину в Україні продовжено до 31 липня. Існують такі основні заборони: перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу, провадження масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі, перебування без одягнутих респіраторів або захисних масок, діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства. Статистика захворювання на Covid-19 й далі невтішна: зафіксовано понад 50 тис. лабораторно підтверджених випадків зараження.

Тарас Ходак, студент першого курсу Інституту економіки і менеджменту поділився своїми міркуваннями щодо цієї ситуації.

«На мою думку, влада вчасно ввела карантин з доволі жорсткими обмеженнями. Усе залежить від суспільства. Свідомі громадяни будуть дотримуватися певних правил, застережень. Тому карантин мусить бути жорсткий. Але мені здається, що людям це надоїло. Усі почали ігнорувати правила та норми. Мабуть, через це рівень захворюваності на Covid-19 в Україні зростає», – розповідає хлопець.

Фактично, нинішнє суспільство умовно поділилося на два табори: одні ігнорують затверджені норми та застереження, інші ж дотримуються всіх правил. А як ставляться до карантинних обмежень наші спудеї? Анастасія Чернишова, студентка третього курсу Інституту сталого розвитку ім. В. Чорновола розповідає: «Стараюся дотримуватися всіх правил: не стою у великому натовпі людей, не відвідую розважальні заклади навіть ті, де є вихід на літню терасу, часто дезінфікую руки, завжди ходжу до магазину та аптеки в масці. Також я не відвідую фітнес-клуб, хоч маю абонемент. Ходжу по вулиці без маски, оскільки переконана, що дотримуюся безпечної дистанції. Я стараюсь уникати поїздок у громадському транспорті. Негативно ставлюся до послаблення карантину, бо ж епідемія триває. Сумно, що я не можу поїхати відпочивати кудись цього року, не можу святкувати день народження, а до того ще й без роботи. Але розумію, що це все не так страшно, як смерть».

Фактично, послаблення карантину не скасовує дотримання всіх правил безпеки. Соломія Радович, студентка третього курсу Інституту права, психології та інноваційної освіти поділилася своїми перевіреними лайфхаками, які допоможуть потурбуватися про здоров’я.

«Коли я знаходжусь у якомусь громадському закладі, то ретельно дезінфікую руки антисептиком. Також придбала кілька респіраторів, які часто змінюю. Навіть коли я гуляю з друзями, то намагаюся дотримуватися дистанції. Тож кожен може купити кілька масок, респіраторів та невеличкий антисептик для рук. Витрати тут незначні. До того ж це Вам точно знадобиться. Я переконана, що потрібно дбати про своє здоров’я. Під час епідемії не слід нехтувати простими правилами. Адже від цього залежить не тільки наше життя, але й здоров’я рідних людей», – розповідає дівчина.

Маска влітку – це необхідний атрибут. Пам’ятайте: обізнаний – значить захищений. Тож дотримуйтеся правил, та потурбуйтеся про Ваш найцінніший скарб – здоров’я.