Вступ 2020: рейтингові списки

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Як підготуватися до ЗНО у магістратуру: розповідають студенти Львівської політехніки

7 лютого 2020, 11:13
Анастасія Задорожна, тижневик «Аудиторія»

ЗНО для магістрів – уже давно не новина, але якщо раніше його складали лише для вступу на деякі спеціальності, то цьогоріч, відповідно до «Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2020 році», іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання складатимуть вступники в магістратуру майже всіх спеціальностей.

Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня або освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (бакалавра, магістра) можуть здійснюватися такі іспити та фахові випробування:

  • єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – це форма вступного випробування за технологією ЗНО з права та загальних навчальних правничих компетентностей для вступу;
  • єдиний вступний іспит (ЄВІ) – це форма вступного випробування за технологією ЗНО з іноземної мови для вступу на навчання;
  • іспит з іноземної мови – іспит, який відбувається у навчальному закладі при вступі на деякі спеціальності;
  • фахове випробування – форма вступного випробування, що відбувається у навчальному закладі для вступу на основі здобутого (або такого, що здобувається) ступеня або освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти, яка передбачає перевірку здатності до опанування освітньої програми певного рівня вищої освіти на основі здобутих раніше компетентностей;
  • додаткове фахове вступне випробування для вступників, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки);

Роман Савчак, студент 4 курсу Інституту права, психології та інноваційної освіти:
«Вступаю до іншого ЗВО»

На магістратуру вступатиму до іншого університету, тому зараз дуже багато часу витрачаю на підготовку. Адже фахові випробування в кожного ЗВО свої, тому деякі предмети доводиться вчити з нуля. Для якісної підготовки обрав для себе онлайн-курс Vstup+. Намагаюся приділяти навчанню мінімум 2 години щодня, адже хочу успішно скласти тестування.

Маркіян Сигінь, студент магістратури Інституту права, психології та інноваційної освіти:
«Готуватися треба завчасно»

ЗНО складав минулого року. Пам’ятаю, як переживав за результати, боявся, що не вступлю. Готуватися до тестувань почав заздалегідь, десь за рік. Використовував онлайн-ресурси, підручники та користувався послугами репетиторів. Із власного досвіду можу сказати, що краще обрати репетитора, ніж онлайн-додатки, адже він зможе пояснити доступніше, а також ви можете поставити йому запитання. Проте, виявилось, я дарма боявся. На мою думку, ЗНО не буде важке для студентів, котрі старанно навчалися протягом чотирьох років.

Аліна Кирилишин, студентка 4 курсу Львівського державного університету внутрішніх справ:
«Увесь вільний час витрачаю на підготовку»

Навчалася у ЛДУВС на економічному, проте зрозуміла, що хочу спробувати себе в ролі психолога. Переглянула чимало вишів із такими спеціальностями й врешті зупинилася на Політехніці. Увесь свій вільний час присвячую навчанню, адже потрібно скласти фахове випробовування, а психологію я ніколи раніше не вивчала. Користуюсь підручниками та ознайомлююсь із тестами, які знаходжу у вільному доступі. Також готуюся складати англійську, тому завантажила собі на телефон додаток і щойно з’являється трохи вільного часу, одразу проходжу тести та вивчаю нові слова.

Олександр Вершецький, студент 4 курсу Інституту будівництва та інженерних систем:
«Мрію вступити на бюджет»

Навчався на пожежній безпеці, проте на магістратуру вирішив вступати на юридичний, тому нині активно студіюю право, закони та відвідую всі можливі лекції й вебінари. Поставив собі за мету вступити на бюджет, тому не лінуюсь, а активно проходжу минулорічні тести, читаю необхідну літературу, а коли виникають додаткові запитання, звертаюся до юристів, щоб отримати розширену, фахову відповідь.