Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

В Україні запрацювали новий Реєстр будівельної діяльності та Публічний портал

21 липня 2020, 13:10
За матеріалами сайту Міністерства цифрової трансформації України

В Україні почав працювати новий Реєстр будівельної діяльності та Публічний портал системи. Це перший етап впровадження Єдиної державної електронної системи у межах реформування галузі містобудування України.

Реєстр дозвільних документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України багато років був місцем корупційний зловживань. Важливо, що, на відміну від нього, новий Реєстр перебуває виключно у власності держави. Він захищений від несанкціонованого доступу та зберігається на національному провайдері хмарних сервісів і центрів обробки даних De Novo.

Відтепер кожен об’єкт буде внесено до Реєстру з унікальним ідентифікатором. Це дасть змогу прив’язати до об’єкта всі дозвільні документи, містобудівну та проєктну документацію, відомості про учасників будівництва, фото та іншу інформацію. Так можна буде запобігти внесенню некоректних даних до Реєстру, а також зробити процес моніторингу законності будівництва на всіх етапах швидким та ефективним.

Серед переваг нового реєстру – отримання даних про права власності та землю завдяки електронній взаємодії між реєстрами. Також є автоматичні перевірки: реєстр не дасть зареєструвати об’єкт, який не відповідає законодавчим критеріям. А ще можливість наносити положення об’єктів на карту та зручне відображення їх за типами. Крім того, до нього інтегровано довідники та реєстри, такі як перелік атестованих осіб, об’єктів культурної спадщини та небезпечних об’єктів. Важливо також, що усі документи з самого початку будівництва і до введення в експлуатацію створюються та верифікуються за QR-кодом одразу в Реєстрі.

Відкритий доступ до відомостей нового Реєстру будівельної діяльності, а також актуальну статистику щодо наданих послуг, оновлювану у реальному часі, онлайн-консультації через чат-бот та калькулятор для визначення класу наслідків будівель надаватиме Публічний портал державної електронної системи у сфері будівництва.

Проєкт реалізовано у партнерстві Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства цифрової трансформації, Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Офісу ефективного регулювання за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS».