Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Уряд запровадив першу чергу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в порядку експерименту

3 липня 2020, 11:55
За матеріалами сайту Міністерства розвитку громад та територій України

1 липня на засіданні Уряду було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», розроблену Міністерством цифрової трансформації України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України.

Експериментальним проєктом передбачено створення та внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності першої черги Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Зокрема, внесення відомостей про документи, які дають право на виконання підготовчих/будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, про містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти, про осіб, які отримали кваліфікаційний сертифікат, про проєктну документацію, звіти про результати експертизи проєктної документації на будівництво об’єктів тощо.

Заплановано, що проєкт діятиме з 6 липня до 30 листопада 2020 року. На постійній основі Електронна система має запрацювати з 1 грудня 2020 року. Вона виконуватиме функції таких електронних інформаційних ресурсів, як реєстри дозвільних документів, електронний кабінет, реєстр містобудівних умов та обмежень, реєстр атестованих осіб тощо.

На думку Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, «запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є одним з дієвих кроків у реформуванні системи органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Він дозволить мінімізувати контакти користувачів системи з посадовими особами, знизить корупційні ризики, цифровізує документообіг, підвищить якість та скоротить строки надання послуг у сфері будівництва».