Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

Українські науковці та інноватори можуть взяти участь у конкурсі проєктів у рамках ініціативи «EUREKA Globalstars»

22 липня 2020, 11:21
За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України

Україна вперше долучається до ініціативи «EUREKA Globalstars» у межах міжнародної інноваційної програми «EUREKA». Це дасть змогу командам українського бізнесу, наукових установ та вишів взяти участь у спільному конкурсі проєктів між країнами-членами «EUREKA» та Сінгапуром «Call for Joint R&D Projects under EUREKA between Singapore and the EUREKA member countries». Наразі до конкурсу долучилися Сінгапур та 14 країн-членів програми: Австрія, Бельгія, Канада, Естонія, Німеччина, Угорщина, Нідерланди, Польща, Південна Африка, Іспанія, Швейцарія, Туреччина, Велика Британія, Південна Корея.

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно створити консорціум, до якого входитимуть щонайменше дві країни (Україна та Сінгапур). Решта учасників зі згаданих вище країн можуть приєднатися до роботи консорціуму за бажанням.

Подання та оцінка проєкту відбувається у два етапи.

  • На першому етапі, після створення консорціуму, серед його учасників визначають країну – координатор проєкту. Далі формують спільну заявку від усіх країн-учасниць консорціуму. Її подає координатор онлайн на платформі «EUREKA». Дедлайн подання – 15 жовтня 2020 року. Якщо заявка проходить перевірку на відповідність критеріям, то починається наступний етап.
  • На другому етапі кожен учасник консорціуму окремо подає онлайн-заявку на платформу національної інституції, щоб отримати фінансування на впровадження своєї частини проєкту. Від України заявки прийматиме Український фонд стартапів. Відбір проєктів для фінансування у формі грантів буде на конкурсній основі, роботи оцінюватиме та обиратиме рада незалежних інвестиційних експертів.

Старт прийому заявок на національному рівні в Україні буде оголошено окремо на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Українського фонду стартапів. Зауважимо, що Український фонд стартапів надає підтримку тільки українському бізнесу, а саме проєктам на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed). Водночас заклади вищої освіти та наукові установи можуть взяти участь у конкурсі як співвиконавці.

Довідково

EUREKA – міжнародна інноваційна науково-технічна програма, заснована 1985 року. Її головна мета – сприяти інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами. Україна приєдналася до програми 2008 року.

EUREKA сприяє розробленню конкурентної продукції, впровадженню новітніх технологічних процесів у виробництво, наданню послуг високої якості, розширенню міжнародного науково-технічного співробітництва, залученню промислових та дослідних установ до виконання спільних інноваційних розробок.