Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

У ЛОДА після консультацій з фахівцями створюють управління охорони об’єктів культурної спадщини області

31 липня 2020, 10:40
За матеріалами сайту Львівської обласної державної адміністрації

Для кращого збереження культурних пам’яток області Львівська обласна державна адміністрація створює управління охорони об’єктів культурної спадщини області. Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Максим Козицький.

Новий пам’яткоохоронний орган створять у складі Департаменту архітектури та розвитку містобудування. Він займатиметься моніторингом, виявленням та обліком пам’яток, їхньою охороною та збереженням, реалізацією обласних та державних програм. Також це управління має пильнувати за дотриманням пам’яткоохоронного законодавства, співпрацювати з іншими органами влади та службами задля якнайефективнішого збереження спадщини на Львівщині.

– Зберегти спадщину ми можемо тільки разом. Тому впродовж кількох місяців я провів зустрічі і консультації з різними середовищами архітекторів та пам’яткоохоронців. Говорив з представниками ІКОМОС, «Укрзахідпроєктреставрації», Товариства охорони пам’яток, Національного університету «Львівська політехніка», історико-культурних заповідників. Дякую всім експертам за відверті розмови і якісні поради. Ми всіх їх зібрали докупи, і зробимо все можливе, щоб це була основа дорожньої карти для управління. Також ми шукаємо нову якісну команду, яка запропонує нові підходи, зможе за кілька місяців повністю перезавантажити роботу у цій галузі і комунікувати надалі зі всіма середовищами пам’яткоохоронців, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.