Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада (додаткові бали при вступі): реєстрація

 

Працівники деканатів пройшли тренінг із формування ефективної взаємодії

6 березня 2020, 18:52
Наталія ПАВЛИШИН, Центр комунікацій Львівської політехніки

Відбувся цикл тренінгів, організованих та проведених відділом навчання та розвитку персоналу в межах реалізації Стратегічного плану розвитку Національного університету «Львівська політехніка» до 2025 року. Серед стратегічних цілей Львівської політехніки одним із важливих пунктів є покращення якості персоналу, тому розробляються програми тренінгів для різних категорій працівників Політехніки. 

― Деканати ― візитна картка Політехніки, адже з них фактично розпочинається в знайомство абітурієнтів із університетом і впродовж навчання будь-які питання студенти вирішують через ці структури. Тож ми поставили за мету формування передовсім комунікативної компетентності працівників деканатів. Тему «Формування ефективної взаємодії» розглядали в трьох площинах: деканат ― студент, деканат ― викладачі, деканат ― інші відвідувачі. Учасники тренінгу були об’єднані в групи, щоб в межах заняття представляти  деканати усіх інститутів. Озвучуючи проблеми, кожен ділився досвідом їх вирішення у своєму інституті.  Спільно пропрацювали комунікативні навички, зокрема, вміння налагоджувати контакт, ефективно та чітко передавати інформацію. Також познайомилися з теорією поколінь, основами емоційного інтелекту, ефективністю сприйняття інформації через різні канали, ― розповіла завідувачка Відділу розвитку та навчання персоналу Надія Любомудрова.

Такі тренінги допомагають працівникам покращити когнітивні навички, підвищити рівень впевненості при виконанні своєї роботи та відчути свою залученість у процеси розвитку університету. Такою ж необхідною є змога емоційно перезавантажитися та налагодити зв’язки з колегами інших навчально-наукових інститутів.

Як зазначила запрошений тренер Роксолана Винничук, доцент кафедри менеджменту персоналу та адміністрування, впродовж тренінгу намагалися донести його учасникам усвідомлення, що їхня робота є важливою, а якість виконання посадових обов’язків впливає на творення та підтримування сприятливого для навчання і роботи середовища.

Фахівці деканатів Інституту будівництва та інженерних систем Ірина Дем’яновська, Мар’яна Ататманюк, Уляна Карпіна охоче поділилися враженнями від проходження тренінгу «Формування ефективної взаємодії»:

Однозначно, що навчання було дуже корисне. Хоча спершу, правду кажучи, ми думали, що це буде якийсь нудний тренінг на кшталт лекцій і нам задаватимуть домашні завдання. Тож були дуже приємно здивовані форматом. Зрештою, це було корисно й для того, щоб зрозуміти, як ми працюємо. Хотілося б навіть більше таких тренінгів, бо це можливість розвиватися.

В Інституті економіки та менеджменту працівниці деканату Галина Мищишин і Марія Тур, яким пощастило пройти тренінг, теж розповіли про навчання:

― Ми би хотіли проходити такі навчання частіше. Було цікаво дізнатися, яка специфіка роботи в кожному деканаті. Зрозуміли також, що складніше працювати, якщо частина колективу значно старша і не готова змінюватися. Корисно було обмінюватися досвідом та пропрацьовувати нові навички. Ми зрозуміли, що в нас ― найкраще.