Вступ 2020: рейтингові списки

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Науковець Інституту геодезії Ігор Савчин про життя на українській антарктичній станції «Академік Вернадський»

10 лютого 2020, 11:34
За матеріалами сайту «Новини Херсонщини»

30-річний науковець Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» Ігор Савчин двічі був на єдиній українській антарктичній станції «Академік Вернадський», розташованій на мисі Марина острова Галіндез, за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова.

Перша експедиція Ігоря тривала 30 днів, із них 10 він був на станції. Торік – 90 днів, із них на станції – 70.

– Щороку Національний антарктичний науковий центр подає програму, які дослідження треба робити в наступній експедиції. Науковці пропонують свої проєкти. Центр їх підтверджує або ні.

В Антарктиді маємо три основні напрямки досліджень: метеорологія (він найпотужніший), біологія і геолого-фізичний, якраз мій. Кожен із них має кілька розгалужень. Ми займались геодинамікою, тобто дослідженням руху тектонічних плит, і гляціологією. Це наука, що вивчає льодовики. Інститут геодезії Львівської політехніки, де я працюю, у таких антарктичних програмах бере участь з 2002 року. В останній експедиції ми за допомогою фотоапарату, дронів, БПЛА знімкували льодовики, будували їхні 3D-моделі, обчислювали поверхневі об’єми, а також проводили геодинамічний моніторинг тектонічного розлому вздовж протоки Пенола.

Більше – у матеріалі Науковець розповів про життя на українській станції «Академік Вернадський» на сайті «Новини Херсонщини».