Гуртки Малої технічної академії

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий COVID-протокол для закладів освіти

27 серпня 2020, 16:22
За матеріалами порталу Освіта.ua

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий перелік протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19). Відповідну постанову підписав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Згідно з документом, відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновників та керівників закладу освіти, які мають забезпечити щоденний контроль за виконанням заходів, проведення відповідної роз’яснювальної роботи, розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, недопущення до роботи персоналу, який потребує самоізоляції, тощо.

Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюватиметься за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії безконтактним термометром.

У МОЗ наголошують, що усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. При цьому засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, зокрема на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

Також у закладах освіти мають бути розроблені маршрути руху здобувачів освіти та складено графік, за яким відбувається допуск учнів та студентів до закладу.

  • Захисні маски можна не використовувати під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.
  • У регіонах, що належать до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам у процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.
  • Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема через проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії, застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.
  • У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.
  • У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів або студентів усі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.
  • Відтепер основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти стане миття рук з милом. Використання антисептиків, за визначенням МОЗ, буде доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом.
  • Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно проводити очищення і дезінфекцію поверхонь, зокрема дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо.
  • Після кожного навчального заняття педагогічні працівники мають проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. Під час провітрювання слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

Також постановою головного державного санітарного лікаря визначені окремі вимоги до організації харчування, транспорту, який перевозить дітей до закладу освіти, та вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту.

Попередня постанова МОЗ від 30 липня 2020 року № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» визнана такою, що втратила чинність.

Постанова МОЗ № 50 від 22.08.2020 року