Гуртки Малої технічної академії

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Міністерство цифрової трансформації презентувало концепцію реформування законодавства для IT-індустрії

30 вересня 2020, 12:01
За матеріалами сайту Міністерства цифрової трансформації України

У Міністерстві цифрової трансформації України презентували концепцію спеціального правового режиму для розвитку IT-галузі – Дія City. Вона передбачає низку правових та податкових особливостей для IT-сектору, а також зміни у трудовому законодавстві України.

Головною метою Дія City є створення найбільшого в Європі глобального технологічного хабу. Спеціальний правовий режим поширюватиметься на всю територію України, а вносити законодавчі зміни у функціонування зони буде заборонено впродовж 15 років.

У рамках Дія City запропоновано замінити податок на прибуток податком на виведений капітал за ставкою 10%. Податки на працю передбачають 5% податку на доходи фізичних осіб, Єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати та 1,5% військового збору.

– В України неймовірно потужний потенціал розвитку IT-сектору – у нас створюються класні продуктові компанії, які постійно залучають інвестиції для розвитку своїх проєктів. При цьому у нас також ростуть сервісні компанії, і ми розуміємо, як важливо зберегти комфортні умови для їх розвитку. Для цього і створюється Дія City. Концепція передбачає гнучку адаптивну модель в трудових відносинах, фіксацію податкових ставок, захист від необґрунтованих обшуків, спроб тиску на бізнес, – зазначив заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.