Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Львівська політехніка долучилася до святкування 60-річчя від дня народження імператора Японії

26 лютого 2020, 16:37
Анастасія Степаняк, Центр комунікацій Львівської політехніки

На запрошення Посольства Японії в Україні 19 лютого проректорка з міжнародних зав’язків Наталія Чухрай та керівник Українсько-японського центру НТБ Політехніки Ігор Зорій від імені університету взяли участь у святкуванні 60-річчя японського імператора Нарухіто.

Захід відбувався у Києві, у приміщенні Посольства. Подія важлива ще й тим, що це перше святкування нового імператора, оскільки він зійшов на престол лише торік.

– Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Такаші Кураї у своїй промові торкнувся теми японсько-українських зв’язків. Зокрема зазначив, що упродовж всіх років незалежності України Японія виділила велику суму грошей на підтримку різних проєктів у нашій країні, що здебільшого стосувалися системи децентралізації та підтримки різних медичних й освітніх закладів. Основний меседж Посла: Японія підтримує цілісність України і ніколи не визнає анексію Кримського півострова, – розповів пан Зорій.

Окрім політехніків у святкуванні взяли участь представники відомчих й урядових установ, закладів освіти, політики, світські персони тощо.

У рамках події відбулося знайомство проректорки Політехніки Наталії Чухрай і директорки Українсько-японського центру КПІ імені Ігоря Сікорського Катерини Луговської. За словами Ігоря Зорія, це перший крок до потенційної співпраці між нашими університетами й українсько-японськими центрами.

Варто зазначити, що Львівська політехніка неодноразового отримували гранти від Японії та приймала гостей з цієї країни. Окрім того, політехніки переймають японський досвід закордоном. Наприклад, викладачка кафедри іноземних мов (ІГСН) Ольга Літінська наразі перебуває на стажуванні у Японії, а студент Юрій Качмар готується брати участь у програмі міжкультурного молодіжного обміну MIRAI від Міністерства закордонних справ Японії.