Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

Літо 2020: чи стануть бази Політехніки райським містечком для студентів?

23 травня 2020, 09:47
Юлія Паньків, другокурсниця кафедри журналістики і засобів масової комунікації

Ні для кого не секрет, що ми зараз переживаємо не найлегші часи. Від самоізоляції вже рве дах, подумки кожен мріє про відпочинок. Львівська політехніка не лише надає своїм студентам якісне навчання, а й можливість поїхати на канікули на одну з її баз, чи то в Славське, чи то в Коблево. «Політехнік-2» (Славське) приймає відвідувачів як і влітку, так і взимку, надаючи можливість насолодитись прекрасною природою Карпат. «Політехнік-3» (Коблево) популярніший у літній сезон.

 На обох базах побувала Владислава Осядла, студентка третього курсу Інституту архітектури та дизайну. Дівчина поділилася з нами своїми враженнями:

 «На Коблево атмосфера інша, бо там відпочиваєш улітку. Ти ні про що не думаєш, сесія уже позаду. Просто відпочиваєш з друзями. База зручно розташована, у місто недалеко йти. Самотньо там теж не буде. У загонах студентів дружня атмосфера. Їм обирають кураторів, які дбають про те, щоб ніколи не було сумно. А от в Карпатах особливо по-своєму. Чого тільки варта природа. Узимку, наприклад, з розваг лижний спуск, посиденьки зі своєю групою та розмови на різні теми, настільні ігри».

Але що буде цього року, коли вірус руйнує так багато планів? Ми вирішили запитати в Романа Колодія, голови Профспілки працівників Львівської політехніки, що відомо про подальшу роботу «Політехніків» зараз.

«Минулого тижня відбулася таборова рада, де обговорили питання про відпочинок в Коблево та Славському. Анатолій Мороз , головний бухгалтер нашого університету, доповів про те, що бази, фактично, готові приймати людей. Та база, яка в Коблево, якщо все буде добре, готова відчинити свої двері 1 липня.  Дитячого відпочинку там не буде. Також є хороша звістка, що цього року у Коблево може відкритися новий корпус. Щодо Славська, то там планують дитячий відпочинок. Як правило, туди приїжджають діти наших працівників. Ще потрібно узгодити, який відсоток відпочинкових місць буде розрахований на них, а який ― на дітей інших освітян. Загалом є близько 90 місць. Запуск мав би відбуватися з липня.  Не знаємо, як складеться ситуація в країні далі, але якщо до липня не дозволять  пересування залізницею, то діти та дорослі будуть змушені діставатися до баз власним транспортом. Щодо цін, то вартість зросла на 10% порівняно зі сезоном 2019 року», ― розповів Роман Колодій.

Якщо ж бази не відкриються, існує альтернатива для проведення відпочинку. Чудовий варіант ― Карпати. Можна винайняти кімнату, номер у готелі або ціле помешкання, піти в похід у гори, збирати ягоди й співати пісні під гітару біля ватри. Підкорюйте з друзями карпатські вершини.

Якщо ж полюбляєте відпочинок біля водойм, хорошими варіантами стануть Бакота, Шацькі озера, Біле озеро (Рівненщина). З морем асоціюється Одеса, але пропонуємо не залишатись у цьому місті надовго, а взяти в оренду автомобіль та відвідати пляж Санжійку чи інші пляжі біля Південного. Також цікавим місцем для екскурсії є Національний природний парк «Тузловські лимани». Якщо хочете відпочити в малолюдному місці, то можна спланувати поїздку до Бірючого острова, що в Херсонській області. Там можливий відпочинок і в наметах, і в готелі. На Миколаївщині вас може зацікавити Кінбурнська коса, яка славиться своїми пляжами з білим піском.