Гуртки Малої технічної академії

Підготовка до творчих конкурсів та ЗНО

Доцент ІАРД Василь Петрик: костел у Комарному відновлюватимуть не один рік, однак зміни вже розпочались

13 жовтня 2020, 11:48
За матеріалами ІА «Дивись.info»

У Комарному, що на Львівщині, розташований один із найгарніших мурованих храмів області – костел Різдва Пресвятої Богородиці, який потребує негайної реставрації. Відповідний проєкт щодо збереження архітектурної спадщини національного значення презентували нещодавно у стінах святині.

Відтак, відновлення костелу здійснюватимуть у чотири етапи. Як повідомив доцент кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка» Василь Петрик, цей процес триватиме не один рік, однак зміни вже розпочались. За його словами, перший етап стосується реставрації основних елементів святині. Для реалізації цього задуму знадобиться щонайменше рік. Уже з 2022 року будуть пристосовувати інтер’єр, після чого займуться ремонтом плебанії, яка побудована, найімовірніше, наприкінці XVIII століття, а розбудовувалась упродовж XIX сторіччя.

Василь Петрик зазначає, реконструкцію цієї будівлі реалізовуватимуть одразу після будівництва нового спортзалу в місцевій школі.

Згідно з екскізним проєктом, який створив заступник директора з маркетингу Львівської галереї мистецтв Микола Гайда, колишню плебанію пристосують під духовний (реколекційний) та культурний центр «Комарно». Тут будуть діяти музей, виставково-конференційний зал, гостьові кімнати, кухня (кафетерій) та санвузли.