Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

Доцент ІАРД Тетяна Казанцева розповідає про архітектора Броніслава Віктора – випускника Політехніки

29 липня 2020, 12:33
Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки

Тетяна Казанцева, доцентка кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка», розповіла про «Палац в Оброшино». Його творець – талановитий випускник архітектурного факультету Львівської політехніки, архітектор, скульптор Броніслав Віктор (Wiktor Bronisław, 1886–1961).

Молодим він брав участь у створенні павільйонів так званих «Східних торгів», також є автором та співавтором низки надгробків на Личаківському цвинтарі. Заслуга архітектора – це вигляд костелу святої Анни, як ми його зараз бачимо. І нарешті, головний символ Жовкви – Ратуша – постала завдяки Броніславу Віктору.

Попередня ратуша Бебера простояла у Жовкві до 1832 року, коли її розібрали через аварійний стан. Упродовж ста років Жовква жила без ратуші. Про відновлення символу міської влади Жовкви місцева еліта заговорила ще наприкінці ХІХ століття, однак до реальної справи дійшло лише у 1926 році, коли оголосили конкурс на її спорудження. А переможцем конкурсу став надзвичайно популярний у ті часи архітектор Броніслав Віктор, за проєктом якого у 1932 році й було зведено нову Ратушу.