Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

Державне космічне агентство України створило Центр підтримки технологій та інновацій

24 липня 2020, 11:59
Державне космічне агентство України

Представники Українського інституту інтелектуальної власності та державного підприємства «Космічна інноваційно-інвестиційна компанія» підписали угоду про створення Центру підтримки технологій та інновацій на базі Державного космічного агентства України.

Новостворений центр, за підтримки фахівців Укрпатенту, починає готувати власних спеціалістів з інтелектуальної власності, які мають інвентаризувати та захистити всі технічні розробки державних підприємств космічної індустрії України. Після цього етапу Космічна інноваційно-інвестиційна компанія планує створити спеціальну онлайн-платформу Space Gate IP-Platform, де можна буде законним чином придбати патент або інвестувати гроші в технологію, яка перебуває на початковому етапі розробки.

Ще одна фундаментальна послуга, яку надаватиме Центр підтримки технологій та інновацій, – патентна аналітика. Підприємства космічної індустрії зможуть отримати доступ до різноманітних баз даних та перевірити унікальність своїх продуктів за допомогою патентного пошуку. Це дасть додаткові можливості оцінити конкурентоспроможність вітчизняного продукту порівняно з аналогами, а також дати оцінку того, яка ситуація в тій чи іншій ніші на ринку.

– Центр допоможе нам підготувати власних фахівців у сфері інтелектуальної власності, а в подальшому – адекватно оцінити попит на українські технології у світі та захистити свої розробки. Космічна індустрія України має стати максимально відкритою для партнерів та інвесторів, прозорою для усіх стейкхолдерів, а також високоефективною в умовах сучасних ринкових відносин, – зазначив голова Державного космічного агентства Володимир Усов.