Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

Державне космічне агентство України планує створити онлайн-платформу, де можна буде інвестувати в технології

14 травня 2020, 14:43
За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»

Космічна індустрія є наукоємною та стратегічною галуззю, що формує імідж України як держави з високим інноваційним та інтелектуальним потенціалом. За роки існування космічної індустрії науковці, фахівці та інженери створили тисячі технологічних розробок та отримали на них патенти. Проте за 27 років роботи Державного космічного агентства жодного разу не проводили інвентаризацію цих розробок.

– Зараз наша мета – виявити усі об’єкти інтелектуальної власності в космічній індустрії України, впорядкувати їх та захистити. Після цього ми плануємо створити спеціальну онлайн-платформу, де можна буде законним чином придбати патент, або інвестувати гроші в технологію, яка знаходиться на початковому етапі розробки. Проєкт отримав назву Space Gate IP-Platform, – каже голова Державного космічного агентства Володимир Усов.

Прозорий облік та комерціалізація інтелектуальної власності стане стимулом для спеціалістів продовжувати займатись космічними технологіями.

Перший крок у створенні платформи – меморандум про співробітництво, який 7 травня підписали державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» та Державне космічне агентство України. Наступний крок космічного агентства – участь у програмі TISC (Technology and Innovation Support Center), що дасть змогу у стислий термін створити Центр трансферу технологій та підготувати власних фахівців у сфери інтелектуальної власності.