Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Чому коронавірус став перешкодою для лікування інших хвороб? З досвіду студентів-політехніків

22 травня 2020, 13:55
Карина Бовсуновська, студентка другого курсу кафедри журналістики та засобів масової комунікації

Під час карантину можна потрапити в не надто втішну ситуацію, коли виникає потреба звернутися до медичного закладу з інших проблем, окрім коронавірусу. Працівники багатьох лікарень відмовляються приймати пацієнтів з іншими захворюваннями, адже бояться заразитися страшним COVID-19.

Особисто я теж мала таку проблему. Тижнями болів зуб, і стоматолог сказав зробити рентген у місцевій лікарні. Але там рентгенолог пояснив: «Ми не робимо знімків зубів, лише флюорографію легень, бо коронавірус». Ми з мамою були обурені цим. Що ж мені тепер робити? І далі страждати від зубного болю? Добре, що все ж таки лікарня з іншого містечка відгукнулась, і ми змогли зробити рентген. Але чому я задля того повинна їхати в інше місто? Таке питання хвилює не лише мене, а й інших студентів Львівської політехніки.

Поспілкувавшись зі студентками ІППО, які на цей момент хворіють, я переконалась, що деякі лікарі переживають лише за своє здоров’я і призабули, що колись давали клятву Гіппократа.

Ангеліна Романюк, студентка другого курсу розповіла про те, що протягом декількох днів її боліло горло та була висока температура. Вона зі своєю мамою вирішила звернутися до Міської державної лікарні № 2 у Білій Церкві Київської області.

– Підійшовши до реєстратури, ми заплатили 60 грн, тому що без прописки лікарі не оглядають, а я тепер прописана у Львові, за місцем навчання. Але після того виявилося, що лікар не може мене прийняти без погодження з моїм лікарем зі Львова, адже я можу бути хвора на коронавірус, – розповідає дівчина.

Ангеліну не хотіли приймати навіть в приватні лікарні. Врешті, вона поїхала до іншого державного медичного закладу. Там її таки оглянув лікар, але ставився як до небажаного гостя, спростовуючи це тим, що йому ніхто за роботу з нею не заплатить і що він не повинен її лікувати. Нічого не призначив, лише видав скерування на аналізи і відправив до іншого спеціаліста. Ангеліні довелося розірвати декларацію зі своїм сімейним лікарем, аби нарешті хоч хтось зміг нормально оглянути її та призначити лікування! Зараз вона перебуває на стаціонарі в лікарні з діагнозом «гайморит, який перейшов у фронтит», почуває вона себе не найкращим чином, тому що лікувати її почали запізно, з’явилися різні ускладнення. Вона обурена халатністю медичних працівників та байдужістю, яку вони проявляють до своїх пацієнтів:

– Добре, що в мене молодий організм і зможе подолати цю хворобу, а що ж робити людям похилого віку в подібній ситуації?

Наступний досвід Карини Бучми, теж другокурсниці. В неї піднялась температура до 38 градусів. Зателефонувала до дільничної поліклініки у Львові. Їй сказали, що не приймуть з температурою, адже дівчина може бути хворою на коронавірус. Тому Карина була змушена звернутися до приватної установи, там її оглянули, зробили УЗД і виявили гостре запалення нирок.

Лише після того студентку погодилися оглянути в державній поліклініці Залізничного району Львова.

– Але одного дня в мене знову піднялась температура, – розповідає. – Коли приїхала до медичного закладу, мене знову не прийняли, хоча знали мій діагноз, лише по телефону сказали які ліки приймати та відправили додому. Зараз почуваю себе краще, кожного тижня мушу здавати аналізи та консультуватися з лікарем.

Ось така ситуація з нашою медициною під час пандемії коронавірусу. Послухавши подібні історії, боїшся підчепити навіть банальну застуду, бо ж коли йдеться про серйозні захворювання, які потрібно негайно лікувати, деякі наші медики думають інакше.