Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Захисти студентів на кафедрі електронних обчислювальних машин ІКТА: інноваційно, цікаво, прогресивно

8 липня 2019, 09:03
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Для тих, хто дав позитивну відповідь на питання, чи потрібен диплом про базову вищу освіту для кар’єри в ІТ, існує чималий вибір закладів вищої освіти, освітніх програм і кафедр, більшість із яких навчає технологій використання комп’ютерів для потреб у роботі чи бізнесі. Водночас, у Львівській політехніці є унікальна кафедра з-понад 55-літньою історією, – кафедра електронних обчислювальних машин (ЕОМ), де готують комп’ютерних інженерів.

Унікальність кафедри ЕОМ у тому, що тут готують висококваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців, які можуть не лише використовувати, а й проектувати комп’ютерні системи.

Для того, щоб на власні очі побачити, як завершується чотирирічний етап підготовки бакалаврів комп’ютерної інженерії, ми побували на захистах бакалаврських кваліфікаційних робіт комп’ютерних інженерів.

У коридорах людно, кожен зайнятий підготовкою до захисту: Василь Романюк перевіряє роботу прототипу спроектованої кіберфізичної кліматичної системи на базі процесора фірми Cypress, поруч Богдан Лаврик тестує мікроконтролер своєї розробки – кіберфізичної системи класифікації та підрахунку об’єктів рухомого конвеєра, а Володимир Чернега розсортовує аналітично-графічний матеріал про розроблену мікропроцесорну систему ідентифікації та реєстрації відвідувачів, яку демонструватиме за мить державній екзаменаційній комісії.

Одночасно у двох сусідніх аудиторіях працюють дві державні екзаменаційні комісії, в одній із яких захищають свої роботи майбутні системні програмісти, а в іншій, – фахівці з комп’ютерних систем і мереж.

Комісія з шести осіб уважно дивиться презентацію та слухає доповідь Юрія Цимбали, який презентує комп’ютерну систему планування та пошуку колективних заходів на базі iOS. Після презентації члени комісії, серед яких складно не впізнати генерального директора львівського офісу IT-компанії JetsoftPro Сергія Харитонова, проректора It-Step Університету Тараса Рака, розробників-інженерів міжнародної компанії Cypress та працівників кафедри ЕОМ, зокрема і завідувач кафедри ЕОМ Анатолій Мельник, ставлять свої питання.

Після Юрія в аудиторію захищатись заходить Богдан Боровик, поруч вболіває програмістка компанії SoftServe, його дипломна керівниця Ольга Шологон. Слухаю разом із членами комісії про систему з відслідковування переміщення об’єктів на відео, що розв’язує задачу розташування довільного цільового об’єкта на відео. Студент пояснює, що після знаходження об’єкта на першому кадрі відео, далі можна відстежити його пересування об’єкта в усіх наступних кадрах. Дізнаюсь, що результати дипломної роботи можна використовувати в широкому діапазоні сценаріїв, таких як автоматичне спостереження, навігація транспортних засобів, взаємодія людини з комп’ютером та маркування відео тощо.

Цікавими мені видалися роботи Олега Клима, який розробив корисну для Львова комп’ютерну систему охорони пам’яток культури, що дозволяє розпізнати пам’ятку у разі її переміщення. Також праця Петра Гусака, який запропонував власну систему автоматизованого перекладу з мови жестів із використанням комп’ютера. Цікаво було слухати й Степана Чорного та його наукового керівника Анатолія Ігнатовича про кросплатформну багатокористувацьку онлайн-гру, яка, можливо в майбутньому, стане популярна серед кіберспортсменів.

Останнім цього дня захищався Данило-Володимир Манько, демонструючи актуальну на сьогодні систему електронного голосування, з використанням засобів криптографічного захисту.

Загалом за тиждень, що минув, бакалаврські кваліфікаційні роботи захистили 69 майбутніх комп’ютерних інженерів. І так виглядає, що серед наших студентів можуть бути непогані стартапери, адже їхні дипломи – новаторські, що не дивно, адже 43% цьогорічних здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр комп’ютерної інженерії» вже отримали робочі оферти від ІТ-компаній та здобувають свій перший робочий досвід.