Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Успіхи студентів ІСТР на XXV Всеукраїнському відкритому конкурсі читців імені Тараса Шевченка

23 квітня 2019, 10:53
ІСТР Львівської політехніки

19–20 квітня 2019 року відбувся XXV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка, що був присвячений 205-й річниці від Дня народження Кобзаря і проходив у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв (Київ).

Проведення конкурсу передбачало:

  • вшанування пам’яті та популяризацію творчості Тараса Шевченка, класичної та сучасної української поезії, мистецтва художнього читання, сценічного і вокального мистецтва;
  • відродження мистецтва художнього читання;
  • виявлення мистецьких талантів;
  • духовно-патріотичне виховання молоді шляхом залучення до слова та співаної поезії Тараса Шевченка, класичної та сучасної української поезії й театральної справи.

На конкурс було скеровано Анастасію Мар’ян (ТУ-31) та Дмитра Качковського (ПТ-31), студентів Інституту сталого розвитку – кращих читців за результатами конкурсу читань Шевченківської поезії – 2019 в Національному університеті «Львівська політехніка».

Виступи учасників оцінювали за такими номінаціями:

  • художнє читання;
  • літературно-музичні композиції;
  • вистави та уривки з вистав;
  • співана поезія.

У кожній номінації було передбачено до п’яти категорій виконавців. Кожен конкурсант мав право на прочитання трьох творів, що не перевершують за тривалістю виконання 10–13 хвилин.

Це було величезне свято культури у форматі: поетична творчість Т.Г. Шевченка – титана, співця, пророка української нації, харизматичного лідера, доброго наставника майбутніх поколінь.

Хвилювання перед виступами чергувалось із насолодою від почутого у вокалі чи поетичному слові, побаченого на сценічних майданчиках, чи у композиціях постановок сучасного, авангардного чи класичного характеру виконання, що перевершували найвибагливіші очікування. Здавалось, до болю знайоме Шевченкове слово розкривалось у нових, невідомих до цього часу підтекстах, вигадливих мізансценах, голосових тембральних відтінках численних виконавців, що провокувало заглиблення, нове переосмислення творчості Національного Велета.

Піднесенню та хвилюванню не було меж. Та на такі конкурси потрібно відряджати не лише виконавців, а як нагороду з метою єднання та насолоди українців з різних регіонів України для пробудження та очищення. Щоб опісля побаченого та почутого Шевченківського слова уже ніколи не плутати ціннісні орієнтири, нікого не зрадити та не загубитися у цьому житті!.

Два дні тривала творча агоністика між конкурсантами, яких було понад 250 осіб з різних регіонів України. Врешті-решт фахове та непідкупне журі конкурсу, що складалось з високопрофесійних митців та науковців культури і мистецтвознавства на чолі з головою – народною артисткою України Г.Г. Яблонською – підбило підсумки переглянутого та почутого. Хвилювання не відпускало до останніх хвилин. Серед нагороджених і Дмитро Качковський – лауреат першого ступеня у категорії «Виконавці – аматори та аматорські колективи» (відзначено, що він має акторський дар від Бога); Анастасія Мар’ян – володарка Гран-прі конкурсу у номінації «Художнє читання».

Вітаємо переможців, які після виснажливих щоденних репетицій у позанавчальний час, можливо, й самі не очікували таких лаврів у Всеукраїнському мистецькому конкурсі, й художнього та ідейного керівника – старшого викладача кафедри туризму, актора, Члена Національної спілки театральних діячів України, голову осередку Просвіти Інституту сталого розвитку імені В’ячеслава Чорновола Ольгу Недзвецьку. Щиро дякуємо адміністрації ІСТР, зокрема директору професорові О.І. Морозу та завідувачу кафедри туризму професорові А.А. Теребуху за підтримку та надану технічну можливість у підготовці. На окрему подяку заслуговує гостинність та привітність організаторів конкурсу – Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв на чолі з головою – професором С.М. Садовенко, що зустрічали нас як найдорожчих та рідних людей (хоча ми з університету технічного спрямування).

А ще хочеться подякувати долі, а можливо, й випадку – за мить насолоди у єднанні творчих людей з різних куточків України довкола розумного слова-орієнтира Велета нації – Тараса Шевченка.