Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Олімпіада для вступників (2-й тур - 29.05.2020)

 

Усе, що потрібно знати про голосування на виборах: активісти Політехніки організували просвітницьку кампанію

28 березня 2019, 09:00
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Уже в неділю, 31 березня, відбудуться вибори Президента України. 39 осіб боротимуться за цю посаду.

Для студентів-політехніків, які цьогоріч уперше голосуватимуть, активісти Колегії студентів та профкому нашого університету організували низку зустрічей, на яких пояснювали всі аспекти та правила голосування.

Так, нещодавно відбулася така зустріч в Інституті телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки.

– Ми вирішили організувати таку просвітницьку роботу, щоб донести важливу інформацію. Впевнені, що саме молодь зобов’язана йти на вибори й голосувати. Не маємо права ігнорувати. Адже це не формальність, а вибір нашого майбутнього. Ми ще поширюватимемо інформацію серед молоді, закликатимемо студентів виконати свій обов’язок. Я переконаний: якщо людина не голосувала, то не має права ані вимагати нічого від влади, ані критикувати її. Тому треба, щоб молодь була активна й свідома. Думаю, що взагалі важливо, щоб молодь була політично грамотна, – розповів голова Колегії та профбюро студентів ІТРЕ Сергій Мельников.

Міністерство юстиції України також запустило правопросвітницьку кампанію «Я маю право голосу!».

Особливо багато корисної інформації для тих, хто голосуватиме вперше.

Отож, як перевірити себе у списках виборців: через інтернет в особистому кабінеті виборця на Державному реєстрі виборців. Або безпосередньо на виборчій дільниці за місцем голосування.

Якщо вас немає в реєстрі, то якомога швидше зверніться із письмовою заявою до органу ведення Реєстру виборців. До цієї заяви потрібно додати паспорт (тимчасове посвідчення) громадянина України та його копію.

Що варто знати про голосування

Виборчі дільниці працюватимуть 31 березня від 8.00 до 20.00. Не забудьте, що в неділю, 31 березня, переходимо на літній час.

Щоб вас допустили до голосування потрібно:

  1. Взяти документи: паспорт у формі книжечки або ID картку, військовий квиток (для військовослужбовців), тимчасове посвідчення громадянина України.
  2. Отримати бюлетень та поставити підпис про його отримання: у списку виборців, на визначеному місці контрольного талона бюлетеня.
  3. Заповнити бюлетень: особисто, не виходячи з кабінки для таємного голосування. Проголосувати можна лише за одного кандидата!
  4. Опустити бюлетень у виборчу скриньку, забезпечивши таємницю голосування.

Заборонено: робити зайві позначки на бюлетені, фотографуватися чи робити відеозйомку під час заповнення бюлетеня, передавати свій бюлетень іншим особам, отримувати бюлетень від інших осіб (окрім уповноваженого члена виборчої комісії), заходити ще з кимось у кабінку для голосування.

З усіх питань, які у вас виникають стосовно виборів, та ваших прав під час їх проведення можете звертатися до юридичних Центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги, які нададуть вам вичерпні консультації.

Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області: м. Львів, вул. Валова, 31, 4 поверх; тел/факс: (032)236-74-95.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги – 0-800-213-103 (цілодобово та безоплатно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).