Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

Українські та польські науковці вшанували пам’ять львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах

3 липня 2019, 13:17
Наталія ПАВЛИШИН, Центр комунікації Львівської політехніки

3 липня 2019 року у Львові відбулися заходи вшанування пам’яті львівських професорів, яких нацисти розстріляли в ніч на 4 липня 1941 року на Вулецьких пагорбах.

Щороку в цей день львівські політехніки разом із колегами з інших вишів нашого міста, а також численні представники польських університетів згадують трагічні сторінки спільної для обох держав історії. Під покровом ночі нацисти, які окупували Львів, заарештували і розстріляли майже півсотні польських учених і викладачів, а також їхні сім’ї.

Розпочалися урочистості славнями Польщі та України, які виконав Народний чоловічий хор «Орфей» Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки під музичний супровід Народного духового оркестру.

Біля монументу, який постав у вигляді каменів, що символізують десять Божих заповідей, де порушена п’ята заповідь – «Не вбий!», було багатолюдно. Поклонитися пам’яті науковців і покласти квіти до пам’ятника прийшли народна депутатка України Оксана Юринець, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольські, президент Вроцлава Яцек Збігнєв Сутрик, ректор Національного університету «Львівська політехніка», голова ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало, ексректор Вроцлавської політехніки Тадеуш Вєнцковскі, президент ради наукового технічного товариств Вроцлава Тадеуш Наврацай, директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунта. Також були очільники і делегації різних університетів Вроцлава, Познані, Любліна, Жешува та всіх львівських вишів, академічна спільнота, громадськість, духовенство.

На завершення урочистості духовенство – архиєпископ Львівської архідієцезії Мечислав Мокшицький та голова Центру студентського капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ Юрій Остапюк – відслужили панахиду.

Після поминальних заходів ректор Львівської політехніки Юрій Бобало зустрівся з польською делегацією. Учасники зустрічі обговорили заплановане будівництво павільйону пам’яті на Вулецьких пагорбах, який слугуватиме виставковою залою з постійною та змінними експозиціями.