Вступ 2020: рейтингові списки

Результати творчих конкурсів

У Політехніці є нова загальноуніверситетська інноваційна лабораторія і своя система Embedded Starter Kit

22 квітня 2019, 15:23
Наталія ПАВЛИШИН, Тижневик «Аудиторія»

Відтепер у Львівській політехніці є ще одна загальноуніверситетська інноваційна лабораторія. Перший український Embedded Starter Kit – систему для навчання студентів проектуванню роботів та розумних пристроїв – подарувала ІТ-компанія GlobalLogic.

Embedded Starter Kit може розв’язати проблему дефіциту сучасної матеріально-технічної бази для навчання студентів ІТ-спеціальностей. Завдяки цьому майбутні інженери зможуть створювати реальні проекти та навчатися працювати в команді.

– Ми завжди намагаємось забезпечити студентів необхідними умовами і технікою, аби їх знання та навички були актуальні та затребувані на ринку. Завдяки Embedded Starter Kit молоді спеціалісти зможуть докладно розібратися у розробці вбудованих систем, а також отримати практичний досвід роботи над подібними проектами, – наголосив під час відкриття лабораторії в.о. ректора Львівської політехніки Юрій Бобало.

Набір Embedded Starter Kit доповнено сенсорами, екраном, комунікаційними інтерфейсами, сучасним контролером та іншими компонентами, необхідними для розробки вбудованих рішень. Завдяки цьому пристрої на базі Embedded Starter Kit можуть отримувати дані про навколишній світ і взаємодіяти з ним. Це дасть змогу майбутнім фахівцям створювати різну апаратуру, наприклад, автоматичну поливалку для квітів, роботизовану руку або сенсор на базі технологій інтернету речей. Розробка навчальної системи охопила близько 6 місяців, виробництво готового продукту обійдеться в $100. ВНЗ-партнери GlobalLogic отримають Embedded Starter Kit у подарунок для організування спільних навчальних курсів.

Ми передбачили, щоб у студента були під рукою всі необхідні компоненти для експериментів у галузі С/Embedded. Компанії гостро відчувають різницю між рівнем освіти та розвитком ІТ-індустрії, тому ми особливо зацікавлені в таких навчальних системах. А для студентів це можливість розширити світогляд та здобути знання, що знадобляться в майбутньому для участі у комерційних проектах, – зазначив віце-президент з інжинірингу, лідер львівського підрозділу GlobalLogic Денис Балацко.

Проректор із науково-педагогічної роботи Дмитро Федасюк наголосив, що цю лабораторію спроектовано як загальноуніверситетську, тобто в ній навчатимуться студенти різних кафедр і навіть різних галузей IT, які є у Львівській політехніці. А це мінімум чотири інститути, де навчають комп’ютерних технологій.

Технічний опис та деталі щодо Embedded Starter Kit можна отримати за запитом на пошту globallogic@newsfront.com.ua.