Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

У межах проєкту Ірини Фаріон «Від книги до мети» відбулася презентація мемуарів Михайла Слабошпицького

23 вересня 2019, 10:49
Кафедра УМ Львівської політехніки

18 вересня 2019 року в межах авторського проєкту професора Ірини Фаріон «Від книги до мети» відбулася презентація книги письменника Михайла Слабошпицького «З памʼяті дзеркала. Про час і про людей».
 

Ми відкрили ДЕВʼЯТИЙ сезон проєкту «Від книги до мети», що започаткований ще 2011 року (співзасновники Національний університет «Львівська політехніка» і ВО «Свобода», автор ідеї й організатор Ірина Фаріон). Нашим гостем був найповажніший та найавторитетніший літературний критик, письменник, видавець, директор видавництва «Ярославів Вал», організатор і натхненник Міжнародного конкурсу з української мови МИХАЙЛО СЛАБОШПИЦЬКИЙ. Маестро презентував третю книгу мемуарів «З пам’яті дзеркала. Про час і людей. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури». Це настільна книга не просто для кожного гуманітарія, а для людини, що претендує на статус культурної та освіченої. Це енциклопедія часу і людей. Це памʼятник тим, що не відійшли зі смертю, бо про них з винятковою любовʼю, повагою, правдивістю, подивуванням пише Михайло Слабошпицький – цей колекціонер людей і почуттів. Він назвав це каноном сорока несвятих українського народу. Серед них Іван Козловський, Анатолій Лупиніс, родина Кисельових, Олесь Ульяненко, Любов Забашта, Борис Тен, Ярослав Дашкевич, Володимир Забаштанський, Борис Нечерда, Василь Рубан, Володимир Затуливітер, Ростислав Доценко, Орест Субтельний, Роман Безпальків, Іван Корсак та ін... За долями цих людей, які так блискуче виповідає Михайло Федотович, історія страшного совєцького часу, гвалт нашої гуманітарної науки, злети і падіння цих людей-маяків і людей-кораблів, без яких ми сьогодні не мали б основи нашого і так простріленого гуманітарного простору. Це приклад того, як навіть за надскладних обставин можна творити і не скорятися підлості, нікчемству, ницості. Не продатися і не продати.

Не знаю в сучасному просторі людини, яка б зуміла так віддано й умотивовано оживити дуже близьке, але катастрофічно незнане минуле. Більшість із постатей мемуарів абсолютно невідомі молодим людям. А це не просто незнання – це історична амнезія, що блокує повноцінне майбутнє. Автор цими спогадами закладає основи нашого цілісного майбутнього, взорованого на відповідальній памʼяті, належному пошануванні людей, що творили культурний простір України і, зрештою, дарує мудрість спілкування крізь час. Читати і зростати. А Вам, Михайле Федотовичу, дарувати нам, задля нашої сили й зростання, наступні праці про духовну авру нації. Дякую. Це була розкішна зустріч у переповненій залі бандерівської Політехніки.

Ірина Фаріон