Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Результати творчих конкурсів

У Львівській політехніці обрали стипендіатів програми від Інвестиційного фонду Черновецького

29 жовтня 2019, 12:26
Анастасія Степаняк, Центр комунікацій Львівської політехніки

28 жовтня у Tech Startup School серед львівських політехніків обирали учасників освітньо-стипендійної програми від Chernovetskyi Investment Group (CIG) – CIG R&D Lab.

– Конкурс – надзвичайний, щоправда, ми очікували більше учасників. Причина, напевно, у тому, що ми дали студентам багато можливостей – окрім цього проєкту, наразі у нас відбувається ще три акселераційні програми. Проєкт унікальний тим, що впродовж десяти місяців учасники отримують стипендійну підтримку. Фонд спрямований на те, щоб студенти не шукали роботу, а залишалися тут і розвивали свій талант, свої продукти і сервіси. Політехніка має дуже багато талантів, – каже очільник Tech Startup School Назар Подольчак.

Привітати конкурсантів завітала проректорка Наталія Чухрай, яка наголосила, що майбутнє – саме за креативними людьми, а проєкти на кшталт CIG R&D Lab дарують можливість реалізувати креативний і підприємницький потенціал.

Визначали найкращих вже згаданий Назар Подольчак, запрошена ІТ-експертка Марта Романяк, менеджер програми CIG R&D Lab у нашому університеті Олексій Другов, а також представники CIG – Євген Нетреба та Святослава Ткаченко.

Переможцями стали проєкти:

  • «Розумна пасіка» (Олексій Бухтій, Олександр Комаренко, Тарас Шабаранський, Дмитро Сокальський – ІV курс ІТРЕ);
  • «Smart cutting board» (Олександр Закотянський, Володимир Поворозник – ІІ курс ІКТА);
  • «Drinmix» (Микита Коновалов, Юліана Лаврик, Орест Ткачук, Віталій Пучак, Роман Якимів – ІІ курс ІКТА);
  • «NoProc» (Марія Ріжко, Анастасія Гринишин, Віктор Качмарик, Олег Жеребецький – ІІ курс ІКНІ).

Обрані команди отримуватимуть грошову та менторську підтримки впродовж наступних 10 місяців.

Основна мета програми – мотивація студентів, аспірантів, молодих вчених вишів до розробок, отримання навичок комерціалізації ідей, напрацювання механізмів реалізації інноваційних проєктів.

– Ми хочемо, щоб після завершення навчання студенти перейшли до бізнесу, і будемо у цьому допомагати. Раз на місяць організовуватимемо менторські дні, де стежитимемо за розвитком проєкту, розбирати помилки, залучати спеціалістів з інших сфер – юристів, маркетологів та інших фахівців, яких потребуватимуть проєкти. По закінченню цієї програми хочемо, щоб в учасників з’явився невеликий власний бізнес, щоб зі стартаперів вони стали підприємцями і бізнесменами, – коментує Євген Нетреба.

Довідка

Старт CIG R&D Lab відбувся восени 2017 року спільно з Одеським національним політехнічним університетом. У вересні 2019-го програма підтримки унікальних студентських рішень почала діяти і для студентів Львівської політехніки.

Команди отримають по 50 000 гривень на розвиток проєктів. Наприкінці програми найуспішніший стартап здобуде головний приз – 500 000 гривень.
 

Докладніше про проєкти конкурсантів і переможців – у відео