Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

У Львівській політехніці назвали переможців університетського етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

15 листопада 2019, 16:29
Наталія ПАВЛИШИН, Центр комунікацій Львівської політехніки

Кафедра української мови Інституту гуманітарних і соціальних наук Львівської політехніки підбила підсумки університетського етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь студенти різних інститутів та курсів. Конкурс відбувся 13 листопада.

Переможцем у творчій частині конкурсу став першокурсник Інституту будівництва та інженерії довкілля Марк Романюк, родом із Нової Каховки, що на Херсонщині.

Друге місце розділили студентки Інституту хімії та хімічних технологій ― першокурсниця Діана Шевченко і другокурсниця Соломія Капаціла.

Третє місце посіли двоє студенток Інституту економіки і менеджменту ― другокурсниця Яна Радченко і першокурсниця Оля Білянська.

Студенти писали свої роздуми на одну з трьох досить складних і глибоких тем ― «Схиляння перед чужинством», «Умиротворення в час війни» і «Нехтування своїм».

Мій твір був про те, що не можна думати про перемогу ціною свободи. Мене надихнула багата українська література. Та найбільше ― твори Івана Франка. Особливо запала в душу одна цитата: «Хто з всіми добрий хоче буть, Той швидко втратить добрий путь». Це відповідає моїм життєвим принципам, ― поділився думками переможець творчої частини конкурсу Марк Романюк.

Голова конкурсного журі професорка Ірина Фаріон подякувала студентам за їхні старання, привітала переможців та закликала переходити від слів ― до дії.

Окремо відзначили переможців практичної складової конкурсу.

Перше місце у тестуваннях виборола першокурсниця Інституту економіки і менеджменту Оксана Романська.

Друге місця посіли дві першокурсниці ― Вікторія Косик з Інституту економіки і менеджменту та Оля Оличенко з Інституту права, психології та інноваційної освіти.

На третьому місці опинилася першокурсниця Інституту економіки і менеджменту Василина Гавецька й четвертокурсниця Інституту архітектури, неодноразова учасниця конкурсу Марта Микитюк.

Заохочувальні відзнаки отримали ― третьокурсниця Інституту гуманітарних та соціальних наук Катерина Лехнер і другокурсниця Інститут права, психології та інноваційної освіти Анна Шередько.

Студентам подарували дві книги ― «Риторика» та працю Ірини Фаріон «Мовна норма. Пошук істини».