Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Студенти груп МВ-22 та МВ-24 Львівської політехніки відвідали музей Івана Франка

21 листопада 2019, 10:32
Оксана Микитюк, доцент катедри української мови

20 листопада 2019 року відбулося дійство – студенти-міжнародники (групи МВ-22 та МВ-24) з доцентом катедри української мови Оксаною Микитюк відвідали музей Івана Франка. Тішимося, що з нами була завідувач катедри української мови Зоряна Куньч. Ці гостини у Франка були незвичайними, позаяк працівники створили театралізовану зустріч «Франчата про тата», себто розповідь йшла від імени дітей Франка – Петра та Ганни.

Уроки-настанови від екскурсії для наших студентів такі:

  1. Актуалізовано було найважливіші слова: «моя Батьківщина», «моя Україна», «мій рідний дім», «любов до рідного краю», «батьківські ідеали патріотизму» та мегаважливе для сучасности гасло: «Не пора, не пора, не пора москалеві й ляхові служить!»
  2. Дух часу працівники створили завдяки лексемам шпацерувати, вакації, галицькі хруні. А спортова термінологія (руханка, копаний м’яч, лещата, ситківка, летун) викликала просто захоплення!
  3. Позитивно вражають персоналії, які звучали під час розповіді. Це відомі для нас постаті: Тарас Шевченко, Іван Труш, Михайло Коцюбинський, Соломія Крушельницька. Відкриттям для студентів були Юрко Тобілевич, професор Микола Коцовський, Єлисей Трегубов, що мали щастя бути гостями дому Франків.
  4. Студенти крізь товщу часу почули злободенний голос Каменяра, який казав: «Наша ціль – соборна, незалежна, самостійна Україна!», що важливо сьогодні, у час московсько-української війни…